Rejestracja i logowanie

Strażacy walczyli z plamami oleju [ZDJĘCIA]

Region 24-07-2017 Autor: ToP Foto: Teraz Gąbin/OSP Gąbin
0

Strażacy walczyli z plamami oleju [ZDJĘCIA]
Poniedziałek 24 lipca był bardzo ciężkim dniem dla strażaków-ochotników z Gąbina, którzy neutralizować aż trzy plamy oleju.

Pierwsze zgłoszenie dotarło do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie czterdzieści minut po północy. Z przekazanych informacji wynikało, że na Wspólnej doszło do awarii samochodu osobowego, z którego wyciekł cały olej silnikowy. Jezdnia zrobiła się bardzo śliska. Aby zlikwidować plamę oleju, trzeba było użyć sorbentów i wody pod ciśnieniem.
Zgłoszenie, które odebrane zostało o 13.20, dotyczyło tym razem oleju napędowego rozlanego wzdłuż ulicy Dobrzykowskiej w stronę centrum miasta. Po zlokalizowaniu zagrożenia strażacy zajęli się usuwaniem niebezpiecznej substancji zagrażającej odcinkowi od Dobrzykowskiej przez Płocką, Składkowskiego, Kilińskiego, Stary Rynek i Tylną. Najwięcej oleju pozostawało w miejscach, w który zatrzymywał się pojazd z uszkodzonym zbiornikiem paliwa. Strażacy i tym razem użyć musieli sorbentów i wody.
Po raz trzeci strażacy zajmowali się wyciekiem oleju po 15.00. Tym razem na Trakcie Lipskim, gdzie ślady wskazywały na uszkodzenie miski olejowej w przejeżdżającym tą ulica pojeździe. Na jezdni znalazł się olej, który rozciągał się na około 800 metrów. Na szczęście i tym razem szybka akcja pozwoliła usunąć zagrożenie.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->