Okres przedświąteczny to czas spotkań, a także okazja do podsumowania roku i wzajemnych podziękowań. Spotkania Wigilijne odbyły się m.in. w Bielsku, Brwilnie i Goślicach. Były życzenia, poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd.
Okres przedświąteczny to czas spotkań, a także okazja do podsumowania roku i wzajemnych podziękowań. Spotkania Wigilijne odbyły się m.in. w Bielsku, Brwilnie i Goślicach. Były życzenia, poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd.
Policjanci z Sierpca podczas akcji „Trzeźwość w przewozie osób” sprawdzili trzeźwość 135 kierowców, wśród których było 27 kierujących autobusami i busami. Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Przede wszystkim wykonujących zarobkowy przewóz osób.
W piątek 8 grudnia sierpeccy policjanci włączyli się do akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. W poniedziałek 11 grudnia uczestniczą w działaniach „Trzeźwość w przewozie osób.
Młodzi, młodsi i najmłodsi mieszkańcy Gąbina tłumnie stawili się na Starym Rynku, by wziąć udział w spotkaniu z najsympatyczniejszym ze świętych. Tym, którzy są zbyt mali, by przyjść samodzielnie, towarzyszyli najbliżsi.
W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu na osiedlu Jana Pawła II otwarte zostało miejsce spotkań z dzielnicowym, w którym dyżurował będzie aspirant sztabowy Marek Biegański z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu odpowiedzialny za rejon nr 1.
Nie tylko ul. Dmowskiego i 3 Maja - w przyszłym roku kolejne ławki fotowoltaiczne zasilą - dosłownie i w przenośni - zasoby powiatu gostynińskiego. Cztery z nich pojawią się już na wiosnę, docelowo ma ich być aż kilkanaście. Na inwestycji skorzystają nie tylko miastowi, ale również mieszkańcy gminy Szczawin Kościelny.
Podczas kursu turystycznego, który rozpoczął się niedawno w Gostyninie i potrwa do 21 kwietnia 2018 roku, prezentować się będą gminy powiatu płockiego położone na lewym brzegu Wisły.
Ludzie niemal wyrywają je sobie z rąk. Naklejki zbierają nie tylko w sklepach, ale także poprzez ogłoszenia na portalach społecznościowych. Część z mieszkańców jednego miast w regionie ogarnął szał na Świeżaki, atrakcję jednej z sieci handlowych. Maskotki cieszą się taką popularnością, że padają ofiarą złodziei. Dzieci płaczą, rodzice się bulwersują, a internauci szydzą, choć sprawa jest tak poważna, że może skończyć się interwencją policji.
Do 76-letniego kombatanta dotarliśmy poprzez anons, który umieścił w jednej z gazet. Wynikało z niego, że bycie wdowcem i prowadzenie samotnego trybu życia mu nie służy. Postanowił ruszyć do boju w poszukiwaniu wybranki. Jaka jest jego historia?
Miały trafić do potrzebujących. Trafiły... na sklepową wystawę. Mieszkanka jednego z miast w regionie zadaje sobie pytanie – co się dzieje z ubraniami trafiającymi do Polskiego Czerwonego Krzyża? Wszystko po tym, gdy sama oddała swoją odzież do PCK, a potem znalazła ją w sklepie z używanymi ubraniami. Jak zaistniałą sytuację wyjaśniają przedstawiciele akcji humanitarnej?
Gminy Bodzanów i Drobin dostaną wsparcie na usuwanie skutków sierpniowych nawałnic. Decyzję w tej sprawie podjął samorząd województwa mazowieckiego. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa.
Pochodząca z Gąbina Joanna Jankowska studiuje medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Niedawno wróciła z Etiopii, gdzie wspierała lekarzy pracujących w przychodni prowadzonej przez zakonnice.
Ada Kaczanowska mieszka w Gostyninie, ale zyskała sobie popularność daleko poza swoim rodzinnym miastom dzięki umieszczanym na kanale YouTube filmikom z coverami utworów metalowych. Ojciec Ady – Marek „Kaczor” Kaczanowski doskonale znany jest w środowisku gostynińskich i płockich motocyklistów.
Nie tylko uwięzione na drzewach futrzaki mogą liczyć na rychłą pomoc straży pożarnej. W niedzielę z tarapatów strażacy wybawiali byka, który utknął w kanale z gnojowicą. Niestety, pomimo szybkiej akcji ratowniczej, zwierzę nie przeżyło.
Zaledwie cztery dni wystarczyły, by internet wzbogacił się o dwa nowe filmiki z Gostyninem w roli głównej. Gród Siemowita znalazł się w kręgu zainteresowania popularnych youtuberów, którzy postanowili zaprezentować uroki miasteczka nad Skrwą. Wśród nich jest nie byle kto, bo mogący pochwalić się 130 tys. subskrybentów Brzoza TV.
Wędrowcy na naszej ziemi: Co ich przywiodło, jaka była ich droga dawniej i dziś? Gdzie są podobieństwa, a gdzie różnice kulturowe? I w końcu próba odpowiedzi na pytanie, kim ja sam jestem i dokąd zmierzam?
Rzadko zdarza się, by podczas lekcji oczy zaszkliły się od łez. A tak właśnie stało się podczas „Lekcji dla Rodaka”, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Święcieńcu.
W Miszewie Murowanym odbył się finał projektu „Dom z książką” przygotowanego przez Grupę inicjatywną Pełni słów działającą przy Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym Sokół w Bodzanowie.
W środę 25 października o 12.00 w Szkole Podstawowej w Święcieńcu odbędzie się pierwsza w regionie płockim „Lekcja dla Rodaka”. Honorowym gościem będzie Joanna Wilk-Yaridiz, prezes Fundacji dla Rodaka.
Samuel Lendzion po raz kolejny udowadnia, że jest prawdziwą chlubą swojej szkoły, ba - nawet całego powiatu. Uczeń Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego uzyskał w minionym roku najwyższą średnią w na obszarze płockiej delegatury Kuratorium Oświaty, a w minionym tygodniu gościł w kancelarii premier Szydło, z rąk której otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce.