Rejestracja i logowanie

Porwanie borówki Basi! Miasto oszalało na punkcie Świeżaków

Region 27-11-2017 Autor: toza
1
Porwanie borówki Basi! Miasto oszalało na punkcie Świeżaków

Ludzie niemal wyrywają je sobie z rąk. Naklejki zbierają nie tylko w sklepach, ale także poprzez ogłoszenia na portalach społecznościowych. Część z mieszkańców jednego miast w regionie ogarnął szał na Świeżaki, atrakcję jednej z sieci handlowych. Maskotki cieszą się taką popularnością, że padają ofiarą złodziei. Dzieci płaczą, rodzice się bulwersują, a internauci szydzą, choć sprawa jest tak poważna, że może skończyć się interwencją policji.

O tym gangu słyszał niemal każdy. Rzodkiewka Żaneta, Kalafior Krzyś, Groszek Grześ czy Borówka Basia. Ta ostatnia stała się wczoraj gwiazdą kutnowskiego facebooka po tym, jak w jednym ze sklepów wpadła w ręce złodzieja. Wszystko w biały dzień i pod okiem kamer. Rodzice dziewczynki, która straciła ulubioną zabawkę nie kryją oburzenia.

- Dziecko zostawiło maskotkę borówkę Basie w sklepie [...] w galerii Marcredo [w Kutnie - przyp. red.]. Osoba która ją zabrała (widać ją na kamerach). Prosimy o zwrot i kontakt. Jeśli dana osoba się nie odezwie sprawa zgłoszona jest na policję. Proszę o kontakt Adminem. Niech ruszy Cię sumienie, czeka na nią mała dziewczynka – pisze jeden z użytkowników facebooka (pisownia oryginalna).

Ten wpis spotkał się ze sporym odzewem ze strony internautów. Zdecydowana większość z nich nie szczędzi uszczypliwości i szyderstw nie tylko z całej tej sytuacji, ale także z mody na borówki, pory, banany, truskawki i marchewki w formie maskotek.

Region

Co na to policja? Czy mundurowi faktycznie zostali zaalarmowani o zuchwałej kradzieży borówki Barbary?

- Do KPP Kutno nie wpłynęło zgłoszenie dotyczące wskazanej kradzieży – mówi nam st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

O tym, jaką popularnością cieszą się Świeżaki może się przekonać przeglądając kutnowskie forma internetowe. Nie brakuje na nich ogłoszeń typu „kupię/przyjmę naklejki” czy „sprzedam/oddam za czekoladę naklejki”.

Region

Region

A jak wy oceniacie wczorajszą kradzież Basi i modę na Świeżaki?

komentarze (1)
Dodaj komentarz

A czy ktoś zezwolił na publikację tego postu i komentarzy pod nim . Ja zgody nie wyraziłam a jest publikacja.

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->