Rejestracja i logowanie

Pożar, którego nie było

Region 16-10-2017 Autor: ToP Foto: Teraz Gąbin
0

W sobotę 14 października około 18.35 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku otrzymał informację o groźnym pożarze który wybuchł w budynku mieszkalnym przy ulicy Browarnej w Płocku. Na miejsce zdarzenia natychmiast ruszyli strażacy z PSP Płock i OSP Gąbin.

Gdy strażacy-ochotnicy ruszyli do miejsca zdarzenia dwoma ciężkimi pojazdami, otrzymali od dyspozytora informację, że zgłaszający pożar zasugerował się prawdopodobnie niezwykle gęstym dymem, który unosił się nad budynkiem. Wszystko wskazywało jednak na to, że o pożarze nie ma mowy. Strażacy z Gąbina pojechali jednak sprawdzić zasadność zgłoszenia, a ich koledzy z Płocka zawrócili do bazy. 
Na ulicy Browarnej okazało się, że nadmiernie obfite zadymienie jest związane z sadzą, która zalegała w kominie. Po wygaszeniu paleniska strażacy sprawdzili, czy w mieszkaniu nie ma śladów tlenku węgla. Przeprowadzili również kontrolę przewodu kominowego. Jego uszkodzenia mogłyby bowiem doprowadzić do pożaru. Dzięki kamerze termowizyjnej upewnili się, że w budynku nie ma żadnych oznak pożaru. Swoją akcję zakończyli wyczyszczeniem komina przy pomocy specjalnego wyciora.

– Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre. Bardzo ważne jest sprawdzenie instalacji kominowej przez wyspecjalizowanego kominiarza – apelują strażacy z Gąbina. – Dbajmy o swoje bezpieczeństwo!

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->