Rejestracja i logowanie

Szerszenie znowu groźne [ZDJĘCIA]

Region 29-09-2017 Autor: ToP Foto: OSP Słubice
0

Po kilku dniach opadów pogoda ustabilizowała się na tyle, że szerszenie ponownie zaczęły zagrażać ludziom. Tym razem w miejscowości Nowosiadło w gminie Słubice.

Groźne owady swoje gniazdo wybudowały w przydrożnym drzewie. Stały się tym samym bardzo poważnym problemem dla dzieci, które przechodzą tamtędy do szkoły i ze szkoły, a także dla rowerzystów i mieszkańców sąsiednich budynków. Dodatkowym problemem dla strażaków-ochotników z OSP Słubice, którzy zajmowali się tymi błonkoskrzydłymi owadami był fakt, że gniazdo zostało pobudowane w pustym wnętrzu drzewa. 
Jeden ze strażaków, ubrany w specjalny ochronny kombinezon, korzystając z drabiny dostał się na wysokość gniazda, po czym ogłuszył szerszenie środkiem chemicznym. Gniazdo od drzewa oddzielił przy pomocy łomu. 


– Po raz kolejny przypominamy, aby nie usuwać gniazd szerszeni i os na własną rękę – ostrzega Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach. – To groźne owady, które często stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo. Próba podejścia do gniazda bez specjalnego kombinezonu ochronnego może skończyć się bardzo źle.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->