Rejestracja i logowanie

Gostynin ma swój Punkt Informacji Turystycznej

Region 28-09-2017 Autor: ToP
0

Mieszkańcy Płocka, którzy chcieliby wybrać się do Gostynina, ale nie wiedzą, co w tym mieście i jego najbliższej okolicy godne jest uwagi, mogą skorzystać z usług Punktu Informacji Turystycznej.

– Cieszę się, że Punkt Informacji Turystycznej znalazł się na gostynińskim zamku czyli w miejscu, które jak żadne inne nadaje się do tego celu – mówił burmistrz Paweł Kalinowski podczas oficjalnego otwarcia PIK-u. – Nasz zamek ma nie tylko wspaniałą historię, ale jest również atrakcyjny pod względem turystycznym. A co najważniejsze, dzięki działającemu tutaj hotelowi jest dostępny przez całą dobę. 

 

Nowy Punkt Informacji Turystycznej czeka jeszcze na certyfikat Urzędu Marszałkowskiego. I na tablice informacyjne, które mają zostać ustawione w kilku miejscach Gostynina, aby ułatwić dotarcie do PIT-u.
Zamkowy przewodnik przybliżył gościom historię zamku i dzieje Gostynina, a  geograf i podróżnik  Jarosław Fischbach opowiadał o urokach turystycznych Ziemi Gostynińskiej, promując przy tym swoją najnowszą książkę „O jeden ląd za daleko”.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->