Rejestracja i logowanie

Sentymentalna wizyta w kraju przodków [ZDJĘCIA]

Region 09-08-2017 Autor: ToP Foto: Archiwum Starostwa Płockiego
0

Powiat płocki gościł – wzorem lat poprzednich – mieszkańców Syberii, których drugą Ojczyzną jest Polska.

Do symbolicznego poczęstunku zasiadło kilkadziesięciu potomków dawnych zesłańców, którzy nasz kraj odwiedzają dzięki zaproszeniu Regionalnego Stowarzyszenia Wschód-Zachód. W roli gospodarzy wystąpili wicestarosta Iwona Sierocka i przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski. 
– Serdecznie dziękujemy, że zechcieli Państwo do nas przyjechać po raz kolejny – powitała gości wicestarosta Iwona Sierocka. Spora część twarzy jest już znajoma, choćby z ubiegłorocznej wizyty, ale niektórzy są w naszych stronach pierwszy raz.
Wicestarosta opowiedziała gościom z Syberii o szkołach oferujących młodym ludziom kierunki, na które jest największe zapotrzebowanie na rynku pracy. Mówiła o sześciu Domach Pomocy Społecznej. Przekonywała, że władze powiatu płockiego coraz skuteczniej walczą z bezrobociem i korzystają z finansowego wsparcia Unii Europejskiej.
W gronie gości znalazły się dwie młode kobiety, które do Płocka nie dotarły z Syberii. Jedna z nich mieszka w Mołdawii, a druga w Kazachstanie. Obie nie ukrywały swojej wdzięczności, dziękując za możliwość wzięcia udziału w wycieczce do naszego miasta i powiatu. Przyznały, że Polacy w ich krajach nie zapominają o Ojczyźnie przodków, uczą się języka polskiego, mają polskie gazety, organizują zajęcia teatralne i inne. 
Wszyscy goście serdecznie dziękowali za zaproszenie do odwiedzenia Płocka, podkreślając, że władze naszego powiatu zawsze traktują ich ze szczególną atencją i są niezwykle gościnni. 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->