Rejestracja i logowanie

Nie wpuścił dziecka do kościoła, bo było czarnoskóre. Sam trafił do celi!

Region 27-06-2017 Autor: adm/ KMP Sopot
0

Wchodzącą do kościoła kobietę z dzieckiem na rękach zaczepił mężczyzna, który zabronił jej wejść do świątyni. Powód? Córka jest czarnoskóra... 59-latkowi z powiatu kutnowskiego grozi do 3 lat za kratkami!

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9.30 w Sopocie. Wchodzącą do kościoła kobietę z dzieckiem na rękach zaczepił mężczyzna, który zabronił jej wejść do świątyni wskazując jako powód na inny kolor skóry jej córeczki. Kobieta bojąc się o dziecko i nie chcąc prowokować mężczyzny wyszła z kościoła i poprosiła o pomoc policjantów. Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci podjęli interwencję wobec sprawcy tego przestępstwa. Mężczyzna nawet w rozmowie z policjantami cały czas koncentrował się na dziecku z uwagi na jego kolor skóry i powtarzał, że dziewczynka nie ma prawa wejść do kościoła.

- Kiedy policjanci próbowali ustalić tożsamość mężczyzny, odmówił on podania swoich danych oraz okazania dokumentu tożsamości dopuszczając się tym samym wykroczenia. Ponadto mężczyzna nie wykonywał poleceń policjantów, odmówił podejścia do radiowozu pomimo uprzedzenia go o możliwości użycia wobec niego środków przymusu. Pomimo wielokrotnych wezwań, mężczyzna nie reagował, a w trakcie interwencji próbował uciec policjantom. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć wobec mężczyzny siły fizycznej i doprowadzić go do jednostki Policji. Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym mężczyzną policjanci ustalili, że jest to 59-letni mieszkaniec jednej ze wsi w powiecie kutnowskim. Mężczyzna był trzeźwy - poinformowała nas asp. Karina Kamińska z KMP w Sopocie.

Policjanci zatrzymali 59-latka w policyjnej celi, a zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom przedstawić zatrzymanemu zarzuty znieważenia publicznego na tle rasowym. Za czyn, o który jest podejrzany mężczyzna, może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj policjanci doprowadzą zatrzymanego do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego dozoru i zakazie zbliżania się do pokrzywdzonej.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->