Rejestracja i logowanie

Części do maszyn – nie kupuj podróbek

Lifestyle 05-06-2018 Autor: S
1
Części do maszyn – nie kupuj podróbek

Ponieważ części zamienne do maszyn budowlanych i rolniczych są stosunkowo drogie, na rynku pełno jest tanich, nieoryginalnych produktów. Zainteresowanie nimi nie jest małe, ale w praktyce poza ceną nie mają one żadnych innych zalet, a i jeśli chodzi o koszty, to sprawa nie jest tak oczywista, jak się może wydawać.

Kogo się podrabia?

Pełno jest nieoryginalnych części do maszyn właściwie wszystkich producentów. Podróbki pojawiają się między innymi zamiast oryginalnych części do Case czy Cat, ale nie brakuje ich także w przypadku nieco niżej wycenianych marek.

Warto jednak zaznaczyć, że nie chodzi tu o części sprzedawane oficjalnie jako zamienniki – te co prawda bywają bardzo różnej jakości, ale dopiero produkty podrobione, często opatrzone logo łudząco podobnym do logo właściciela marki, najczęściej są wyraźnie tańsze, ale też wyraźnie gorsze jakościowo.

Jak ustrzec się przed podrobionymi częściami?

Lista punktów dystrybucji, w których sprzedaje się podrobione części zamienne do maszyn, jest coraz dłuższa. Niewiele jest już sklepów, które dają gwarancję autentyczności. Na pewno będą to sklepy autoryzowanych dystrybutorów, tu jednak trzeba liczyć się z ograniczonymi możliwościami negocjacji cen, a także – przynajmniej w wielu przypadkach – dłuższym czasem realizacji zamówienia ze względu na mały magazyn. Są też dobre sklepy internetowe, które dysponują dużymi magazynami i nawet nie uzyskawszy autoryzacji, która sama w sobie jest kosztownym procesem, sprzedają wyłącznie sprawdzone części.

Dlaczego warto stawiać na oryginały?

Możliwość zakupu części o połowę czy choćby o 20% taniej niż u producenta, zawsze wydaje się atrakcyjna. Problem polega na tym, że nieoryginalne części nie tylko nie przechodzą żadnej kontroli jakości. Często po prostu ich wymiary są inne, niż powinny i nawet jeśli montaż teleskopu, cewki czy sworznia jest możliwy, to kiepskie dopasowanie bardzo wyraźnie przekłada się na spadek wytrzymałości i zmniejszenie żywotności.

Gdyby jeszcze montaż takich części wiązał się jedynie z koniecznością częstszych napraw, to problem nie byłby przesadnie duży. W praktyce jednak bardzo często jedna część niewłaściwej jakości nie tylko sama szybciej się zużywa, ale wpływa również na skrócenie okresu eksploatacji innych elementów układu. Kończy się więc na tym, że każda kolejna naprawa z wykorzystaniem nieoryginalnych części ma większy zakres, trwa dłużej, a o oszczędności nie można już nawet myśleć. Koniec końców, poszukiwanie dobrego sklepu i zakup droższych, ale oryginalnych części zamiennych, może się naprawdę opłacić.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Шлюхи Новосибирска проститутки Новосибирска Проститутки Краснодара Индивидуалки в Краснодаре Массажные салоны в Краснодаре Выезд шлюхи в Краснодаре проститутки в Краснодаре Интим знакомства в Краснодаре Проститутки Иркутск проститутки Иркутск Шлюхи Пермь проститутки Перьми Шлюхи Казани Индивидуалки Казань Секс знакомства Казань проститутки Казани Шлюхи Пенза проститутки Пензы Проститутки Уфы проститутки Уфа Шлюхи Москва проститутки Москва Шлюхи Питер проститутки Питера проститутки Новосибирска проститутки Новосибирска проститутки Новосибирска проститутки Новосибирска

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->