Rejestracja i logowanie

Płocka kosmetolog o odmładzaniu: Bezpieczny i skuteczny jest „wampirzy lifting”

Lifestyle 03-03-2018 Autor: mg Foto: poglądowe
2
Płocka kosmetolog o odmładzaniu: Bezpieczny i skuteczny jest „wampirzy lifting”

Raczej skończyły się, przynajmniej na razie, czasy „godnego starzenia się”. Kosmetologia ma dla wszystkich wiele propozycji, jak w wieku 40 i więcej lat wyglądać na dwadzieścia mniej. Zwłaszcza, że zbliża się wiosna, kiedy szczególnie potrzebujemy pozytywne odmiany w wyglądzie…

 Pytamy kosmetologa, co jest bezpieczne i skuteczne.

Rozmowa ze Sławomirą Mari, płocką mgr kosmetologii i trychologiem, członkiem Izby Krajowej Kosmetologów i Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Kosmetycznej i Medycznej.

Magda Grodecka: - Ostatnio coraz częściej obserwujemy dążenie do wizualnego odmładzania się. Prawie nikt nie chce wyglądać na swoje lata. Zabiegów odmładzających pojawia się coraz więcej i nawet trudno ich nazwy zapamiętać. Jednak zawsze mamy obawy, że odmładzanie może wiązać się z niespodziewanymi skutkami ubocznymi. Czy są jakieś zabiegi, którym można naprawdę zaufać?

Sławomira Mari: - Rzeczywiście kosmetologia robi ogromne postępy i oferta zabiegów jest coraz większa. I większość jest skuteczna. Z moich obserwacji, mogę potwierdzić z całą pewnością, że przyjmowanie osocza z własnej krwi, czyli tzw. wampirzy lifting, odmładza w sposób bardzo widoczny. Efekty są u zdecydowanej większości osób spektakularne, a zabieg jest bezpieczny. To najważniejsze, bo najpierw zdrowie, a potem uroda.

MG: -Czy to znaczy, że osocze w jakiś sposób wypełnia starzejącą się skórę?

SM: - Nie, to nie jest wypełniacz. Osocze jest raczej silnym bodźcem, który natychmiast uruchamia w skórze procesy regeneracyjne. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki skóry tzw. fibroblasty, poprzez liczne czynniki wzrostu i cytokiny (między innymi TGF β,  VEGF, EGF, PDGF ) do produkcji nowego kolagenu. Na tym m.in. polega jego działanie. Ponieważ osocze pochodzi z naszej krwi, jest sposobem odmładzania bardzo bezpiecznym, bo naturalnym. Nie uczula.

MG: - Na jaki efekt mogą liczyć panie?

SM: - - Nie tylko panie! Efekt? Skóra staje się świeża, odzyskuje blask, zmniejszają się pory. Zaznaczmy, że zmarszczek osocze nie likwiduje, ale bardzo je wypłyca. Ważna rzecz, to fakt, że ujędrnienie jest na tyle silne, iż np. w przypadku twarzy, znacznie zmniejsza się tendencja do tworzenia się fałd na policzkach, kiedy np. mówimy czy uśmiechamy się. Są one charakterystyczne właśnie dla wieku dojrzałego. Podnosi się owal twarzy. W niektórych przypadkach nawet zdecydowanie zmniejszają się na skórze różnego rodzaju przebarwienia, np. hormonalne czy starcze. Z innych efektów – sińce pod oczami stają się mniej widoczne i wypłycają się blizny potrądzikowe.

- Jak wygląda taki zabieg?

- Najpierw konieczny jest szczegółowy wywiad pod kątem schorzeń, kondyncji organizmu itp. Jeśli wszystko jest w porządku, pielęgniarka pobiera krew, która zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. Dzięki temu osocze zostaje oddzielone. Igłą ze strzykawką jest podawane bezpośrednio w skórę maleńkimi dawkami.

MG: - Igła i strzykawka? To znaczy, że boli.

SM: - Nie można powiedzieć, że zabieg należy do relaksujących. Jednak należy podkreślić, że dawki osocza podaje się w znieczuleniu miejscowym, co łagodzi nieprzyjemne ukłucia. W większości miejsc nie czuje się nawet dotyku, ale w niektórych miejscach odczuwa się znaczny dyskomfort. Nie ma co oszukiwać. Ale da się wytrzymać. Trzeba się też liczyć z tym, że mogą wystąpić pojedyncze maleńkie zasinienia, jakieś strupki. Imprezy po zabiegu nie ma co planować.

MG: - Kiedy widać efekt?

SM:- Przyjmuje się, że po dwóch tygodniach. Jednak widać go już po 48 godzinach. U niektórych nawet kilka godzin po zabiegu. Rosnącą poprawę konsystencji skóry obserwuje się do pół roku.

MG: - Czy wystarczy jeden zabieg?

SM: - Efekty są bardzo widoczne już po pierwszym zabiegu, ale przyjmuje się, że cykl to trzy zabiegi. Dobrze je potem powtórzyć raz w roku w kolejnych latach.

MG: - Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

SM: - Śmiało można zacząć tuż po 30. roku życia. Górna granica, jaką się przyjmuje to 65 lat.

MG:-- Kto nie może poddać się takim odmładzającym zabiegom?

SM: - Przeciwwskazań jest bardzo mało. Jak w większości przypadków są to choroby nowotworowe i okres do pięciu lat od ich wyleczenia, choroby autoimmunologiczne, choroby krwi, aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry. Nie podaje się osocza kobietom ciężarnym i karmiącym piersią.

MG:- Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

 

komentarze (2)
Dodaj komentarz

jaka cena? i gdzie można wykonać

Zapraszam na bezpłatne konsultacje. Kontakt 691632224

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->