Rejestracja i logowanie

Sandra Panuś podpowiada, jak ubrać, a nie przebrać się na Święta

Lifestyle 23-12-2017 Autor: Joanna Winiarska, Sandra Panuś Foto: fot. Piotr Terebiński
0
Sandra Panuś podpowiada, jak ubrać, a nie przebrać się na Święta

5 minut do wyjścia, a Wy zrzucacie kolejną kieckę i miotacie się koło szafy, bo w niczym nie czujecie się dobrze? Na koniec zakładacie to, co kupiłyście (nie do końca w przemyślany sposób, ale tak fajnie wyglądało przecież na wieszaku...). I punkt kulminacyjny: wychodzicie z domu ( no ja nie mogę! ) non stop coś poprawiając, ściągając fałd materiału podchodzący przy siadaniu do gardła, albo walczycie z minimalistyczną miniówą, która miała być jednak nieco dłuższa, tak, by przynajmniej spokojnie zrobić krok przez korytarz do stołu bez zażenowania, następnie wciągacie brzuch (generalnie mógł być rozmiar większy tej sukienki, no ale)..., bo po tym kolejnym pierożku chyba suwak nie wytrzyma... I...wszystko diabli wzięli. Fajna kiecka, ale Wy czujecie się jakoś tak nie tego...

Niestety, wszystko to efekt "nieprzetestwanej rzeczy na okoliczności niekoniecznie zwyczajne, jakim są święta"... Zwróciłam się więc do Sandry, naszej nieocenionej znawczyni mody, słysząc to i owo, tu i tam, i poprosiłam o pomoc w tej sprawie. I jak zawsze nie zawiodła!

Sandra Panuś :

Zostało dosłownie kilka chwil do świąt, a ja chciałabym podpowiedzieć, w co się ubrać, a nie przebrać i dobrze się czuć w tym okresie, zwłaszcza gdy spotykamy się ze znajomymi i chcemy trochę odpocząć.

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest zadanie sobie pytania, w czym ja dobrze się czuję? Jeśli jest to np. klasyka, to jak najbardziej poszłabym w tym kierunku.

Jednak zanim ruszymy na zakupy, sprawdźmy, co mamy w szafie. Zastanówmy się, co z tego lubimy, i co mogłybyśmy założyć w tych wyjątkowych dniach. Do tego czasem wystarczy dokupić nowy dodatek. Nie musimy stawiać na cały nowy zestaw. Wcale nie ma takiej potrzeby, żeby iść do sklepu i od dołu do góry obkupić się w nowe rzeczy.

Dlaczego? Otóż niekoniecznie będziemy się w tym dobrze czuć. A nasze samopoczucie jest przecież najważniejsze.

Nagle się okaże, że piękna sukienka, która ładnie wisiała na wieszaku nie do końca fajnie sprawuje się na ciele, np. nie ma halki i unosi się do góry, albo przykleja do naszego ciała. Więc naprawdę warto to sprawdzić zanim wyjdziemy z domu. Dlatego polecam sprawdzone zestawy, które mamy w swojej szafie. Zatem dziewczyny,  warto pozakładać, posprawdzać, pochodzić chwilę po domu, a to wszystko, żeby wiedzieć, jak będziemy się w tym czuć później.

Zanim kupicie jakąś rzecz, pomyślcie z jakim trzema rzeczami możecie ją połączyć ze swojej szafy, aby nie wyjść ze sklepu z sukienką tylko na jedną imprezę, ale wykorzystać ją później.

Jestem fanką tego, żeby najpierw sprawdzić to, co mamy i zrobić listę tego, czego potrzebujemy. Fajnie jest kupować sobie dodatki, np. kolczyki, nowe buty, torebkę, naszyjnik, które odświeżą stylizację.

Zawsze są jakieś nowe trendy, ale nie musimy w to iść na siłę. Ja, np. lubię czerwień i jest ona dla mnie wyjątkowa i świąteczna.

Fajnie jest założyć czerwoną spódnicę, może czerwony garnitur, który będzie odważną stylizacją, ale to zależy, czy nam to odpowiada. Jedna z Was będzie lubiła klasykę i to, co jest ponadczasowe, a druga, wybierze zabawę z modą. Polecam pójście w kierunku, który najlepiej was wyraża.

Ważne, abyście czuły się ubrane, a nie przebrane. W czasie Wigilii możecie odejść od kozaków, ja bym jednak stawiała na jakieś czółenka, botki, coś delikatnego.

Lubię, jeśli na Wigilii nie musimy zdejmować butów, bo jednak wigilijna stylizacja w kapciach nie wygląda tak ciekawie. Warto się więc zastanowić, jakie buty włożyć, może wziąć jakieś na zmianę, które dopełnią nasze zestawienie i będą wyglądały elegancko i szykownie?

I oczywiście na koniec Życzenia!

Chciałabym też Wszystkim Wam, z okazji zbliżających się świąt w tym wyjątkowym czasie spokoju, życzyć zatrzymania się na chwilę i docenienia tego, co macie wokół siebie. Niech poniesie Was magia doświadczania.

 
komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->