Rejestracja i logowanie

Szykuje się kozacki najazd na Płock

Wydarzenia 07-08-2017 Autor: ToP Foto: Archiwum POKiS-u
1

Im mniej czasu pozostaje do rozpoczęcia Vistula Folk Festivalu (odbywał się on będzie od 22 do 27 sierpnia w Płocku), tym więcej szczegółów ujawniają jego organizatorzy. 

Kolejnym zaprezentowanym wykonawcą jest Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Kozaków Dońskich, który występował już nawet na Biegunie Północnym. Formacja, ktora założona została w w Azowie (obwód rostowski) w 1954, wyspecjalizowała się w tradycyjnych tańcach i pieśniach terenów Donu.
Obyczaje Kozaków Dońskich oparte są na ich romantycznym stylu życia i uprawie roli. Poza zamiłowaniem do tańca i charakterystycznych strojów i nakryć głowy, Kozacy wyjątkowo często nawiązują do tradycji militarnych. Ich kulturowe bogactwo wynika z faktu, że przez wiele wieków żyli na pograniczu Rzeczypospolitej i Rosji.
Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Kozaków Dońskich ma na swoim koncie występy w Bułgarii, Czechach, Francji, Hiszpanii, na Wyspach Kanaryjskich, w Polsce, Portugalii, Szwajcarii, na Węgrzech, a nawet w okolicach Bieguna Północnego.
W trakcie tegorocznej edycji Vistula Folk Festivalu zaprezentują się zespoły z Meksyku, Nowej Zelandii, Serbii, Węgier i Polski. Koncerty będą odbywać się na trzech scenach: na Starym Rynku, w Parku Północnym i w Amfiteatrze. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny – z wyjątkiem Koncertu Galowego, który odbędzie się w amfiteatrze.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

romantycznym stylu życia i uprawie roli......................................... pokazali 18 i 19 sierpnia 20r.

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->