Rejestracja i logowanie

Nowa nadzieja płockiej muzyki

Kultura 25-08-2017 Autor: ToP Foto: Archiwum The MieCze
2

W sobotę 26 sierpnia o 15.20 na Starym Rynku w Płocku wystąpi duet The MieCze, który tworzą dwaj młodzi muzycy – Wiktor Mieczykowski i Gabryś Czerniejewski. Będzie to ich pierwszy publiczny występ.

 

Wiktor Mieczykowski (syn dyrektora Płockiej Orkiestry Symfonicznej Adama Mieczykowskiego) i Gabriel Czerniejewski od lat sięgają po liczne nagrody na konkursach muzycznych w kraju i za granicą.

– Obaj uwielbiamy muzykę klasyczną, co nie oznacza, że nie lubimy też muzyki rozrywkowej. To dla nas pewna odskocznia od tego, co mamy na co dzień. W listopadzie ubiegłego roku wpadliśmy na pomysł utworzenia duetu „na własną rękę”, bez niczyjej pomocy – opowiada Wiktor Mieczykowski. – W czerwcu zdecydowaliśmy się ujawnić. Postanowiliśmy udostępnić spontanicznie nagrany cover piosenki Michaela Jacksona w serwisie instagram. Spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem. Wkrótce wstawiliśmy naszą wersję piosenki „Libre”, którą wykonują Alvaro Soler i Moniki Lewczuk. Ku naszemu zdziwieniu znana wokalistka zauważyła nasz filmik i wstawiła go nawet w swoich wydarzeniach! Był to nasz pierwszy mały sukces.

 

W lipcu młodzi muzycy nagrali kolejny cover – tym razem „Attention” Charlie Puth. Wystarczyły dwa dni, by zebrać ponad 2 tysiące wyświetleń, wiele pozytywnych reakcji i udostępnień. Wiktor i Gabryś nie zamierzają ograniczać się wyłącznie do coverów. Myślą również o tworzeniu własnych utworów. Nie ukrywają, że mają już nawet pierwsze pomysły.

 

– Zależy nam, jako przyszłym muzykom, aby nasze publikacje były na wysokim poziomie – podkreślają Wiktor i Gabriel.

 

Młodzi artyści często obracają się w „wielkim świecie”. Nie tylko przy okazji konkursów, w których uczestniczą, ale również jako widzowie, słuchacze. Jednym z największych przeżyć nie związanych bezpośrednio z muzyką była rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką podczas spotkania uczniów szkół muzycznych, których patronem jest Karol Szymanowski.

 

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Trzymamy kciuki za sukces

Powodzenia. Idźcie własną Drogą. Klasyka jest ponadczasowa.

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->