Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Orlen Wisła ograła Chorwatów i pozostaje w grze [AKTUALIZACJA]

Wydarzenia 10-02-2018 Autor: ToP
4

Podopieczni trenera Piotra Przybeckiego wygrali z PPD Zagrzeb 27:24, dzięki czemu wciąż mogą mieć nadzieję na awans do TOP 16 Velux Ligi Mistrzów.

Dla obu zespołów konfrontacja w Orlen Arenie była grą o być albo nie być w walce o TOP 16 Velux Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że od pierwszych sekund toczyła się ostra walka o każdy milimetr placu gry. Orlen Wisła po raz kolejny rozpoczęła z Danem-Emilem Racoteą na środku rozegrania. Wariant, który sprawdził się w kilku meczach PGNiG Superligi i tym razem okazał się dobrym posunięciem. Wprawdzie początkowo to nafciarze występowali w roli zespołu goniącego wynik, jednak na każde trafienie swoich rywali szybko odpowiadali zdobytą przez siebie bramką.
Świetnie w mecz wszedł Tomasz Gębala, który potrzebował zaledwie dwunastu minut, aby zapisać na swoim koncie cztery trafienia. Doskonale spisywała się również płocka defensywa, która grała na tyle twardo (ale zgodnie z przepisami), że sędziowie dwukrotnie odgwizdali Chorwatom "czas”. 
Nafciarze z dwubramkowego prowadzenia nie cieszyli się długo, bo mistrzowie Chorwacji wykorzystali błędy naszej drużyny i zdołali doprowadzić do remisu. Końcówka pierwszej części należała jednak do gospodarzy, którzy prowadzili już nawet czterema oczkami, aby na przerwę zejść przy stanie 13:10.
Po zmianie stron na placu gry zameldowali się Michał Daszek, Przemysław Krajewski i Gilberto Duarte. I to on właśnie jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, powiększając przewagę nafciarzy do czterech oczek. Wydawało się, że taka przewaga powinna gwarantować Orlen Wiśle spokojne kontrolowanie wydarzeń na boisku. I do pewnego momentu tak faktycznie było. Jednak przy tak wysokiej stawce spotkania można było spodziewać się, że zespół z Zagrzebia nie odpuści i do samego końca bił się będzie o zwycięstwo. 
Ekipa PPD w pewnym momencie zbliżyła się do nafciarzy na jedną bramkę, jednak w końcowych minutach powtórzyła się historia z pierwszej połowy – gospodarze spięli się na tyle, że uciekli swoim rywalom na trzy oczka i spokojnie utrzymali prowadzenie do końcowej syreny. 
Dzięki wygranej z PPD Zagrzeb Orlen Wisła pozostaje w grze o awans do TOP 16 Velux Ligi Mistrzów. Nafciarze będą jednak musieli szukać punktów w pojedynkach z zespołami, które praktycznie pewne są awansu do kolejnej fazy najbardziej prestiżowych rozgrywek handballowych na Starym Kontynencie,

- Wiedziałem, że po zmianie trenera Chorwaci prezentują się bardzo dobrze. Wiedziałem jednak, że jednym z kluczy do zwycięstwa w tym meczu może być solidna gra w defensywie. I w tym elemencie spisaliśmy się bardo dobrze - mówił po meczu trener Orlen Wisły Piotr Przybecki.

 

Orlen Wisła Płock – PPD Zagrzeb 27:24 (13:10)
Orlen Wisła:
Morawski – Racotea 2, Ghionea, T. Gębala 4, M. Gębala 1, Mihić, de Toledo 1, Obradović 1, Źabić 3, Ivić 5, Tarabochia 2, Daszek 3, Duarte 4, Krajewski 1
PPD: Kastelić, Jović – Kontrec, Vori 4, Horvat 3, J. Valcić 1, Ravnić 4, Vuglac, Bicanić 8, Susnja 1, Pavlović 2, Vekić, Bozić 1

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Szczęśliwie już go niema. HA

Wygrali, ale szanse na awans są niestety iluzoryczne. Świadczy o tym terminarz, mamy samych trudnych przeciwników z czoła tabeli. Nie ubliżam nikomu! Trzeba po prostu się wzmocnić i za rok walczyć o najwyższe cele. Szkoda, że orlen nas truje, a nie chce dać tyle kasy, żeby Płock był na światowym poziomie (jak w kielcach). Niestety sport to pieniądze! Masz budżet, masz zawodników, masz sukcesy!!! Tak to tylko vice mistrz i ogon w Lidze Mistrzów. Szkoda! Zamiast kupować akcje w firmie, w której i tak orlen ma pakiet większościowy dajcie na sport! Z tego też jest kasa!!! LEGALNA panie .a..ńs.i z pezetpełeru!!!!!

Szkoda, że poprzednik Jk nie zrobił drużyny na europejskim poziomie. Bo chyba truli podobnie?

Jasne, że tak! Truli, trują i pewnie truć będą. Nadal jednak kasy na sport nie ma, nie było i pewnie nie będzie. Bez względu na opcję polityczną. Niestety! Tu akurat nie chciałem mieszać upodobań politycznych, wręcz przeciwnie, ponad podziałami o własne miasto trzeba dbać! Chyba nieporozumienie, ale tych komuchów z polityki trzeba wypi.rdol.ć. Łapkę w górę to ja Ci dałem! Pozdrawiam.

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->