Rejestracja i logowanie

Wielkie szczęście. Ale wciąż niepełne [ZDJĘCIA]

Wydarzenia 04-01-2018 Autor: ToP Foto: Fundacja Portal FM – Pomagamy Dzieciom
2

Przez 11 lat czekali na przydział mieszkania. Kiedy je otrzymali, łzy szczęścia mieszały się ze łzami bezsilności. Mieszkanie wymaga remontu, na który rodzina nie ma funduszy. Na szczęście ma przyjaciół z Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom. Pięcioosobowa rodzina z Płocka z niepełnosprawnym dzieckiem przez jedenaście lat przenosiła się ze stancji na stancję, czekając na przydział własnego M. Po wielu latach tułaczki w końcu się udało. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem w końcu przyznano im mieszkanie, a tuż po świętach wręczono klucze.


– Cieszę się, że udało się pozyskać to mieszkanie przed świętami. To była dla nich prawdziwie magiczna chwila – powiedział nam Piotr Nosarzewski, prezes Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom, która wspiera Natalię, jej rodzeństwo i rodziców. – Niestety, to dopiero połowa sukcesu. Teraz musimy wspólnymi siłami pomóc w wyremontowaniu tego mieszkania. Żeby to zrobić, będziemy potrzebować wsparcia przyjaciół. Wierzę, że nam się uda. Że Płock nie zawiedzie i na święta Wielkiej Nocy rodzina wprowadzi się swojego wyśnionego mieszkania.

 

Natalka to niepełnosprawna uczennica jednej z płockich szkół podstawowych. Wiecznie uśmiechnięta, pogodna dziewczynka ma jeszcze dwoje rodzeństwa. Pięcioosobowa rodzina potrzebuje odpowiednich warunków lokalowych i przestrzeni – do nauki dzieci oraz cyklicznej rehabilitacji Natalii.
Aby rodzina Natalii mogła wprowadzić się do swojego nowego mieszkania, potrzeba wiele pracy. Niezbędna jest wymiana instalacji elektrycznej, stolarki okiennej i drzwiowej. Trzeba położyć gładzie. Do zrobienia są podłogi  w pokojach, łazience i kuchni, glazura na ścianach i terakota na podłodze.  Potrzebne są płytki, panele, przewody elektryczne, wanna, sedes, umywalka, drzwi zewnętrzne, pokojowe i łazienkowe. Czyli dosłownie wszystko. 


– Dzięki działaniom naszej fundacji udało się przyspieszyć pozyskanie mieszkania dla rodziny. Mam nadzieję, że dzięki nam i dzięki Państwa pomocy uda nam się doprowadzić to mieszkanie do takiego stanu, by Natalia, jej rodzeństwo i rodzice mogli tam w końcu zamieszkać – powiedział nam na koniec Piotr Nosarzewski.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

No tak chyba nie do końca pan Piotr tylko chodził przy tej rodzinie i mieszkaniu. Ja rozumiem że chce sobie wszystko przypisać ale niech pamięta żeby takie rzeczy pisać trzeba znać całą prawdę.

Brawo dla Fundacji za wsparcie, jakie okazała rodzinie. Pan Piotr dokonał cudownego szlachetnego czynu i gdyby nie Fundacja to rodzina nie doczekałaby się mieszkania, ale dodam tylko, że pani przyznająca mieszkania powinna się wstydzić tego mieszkania, bo ludziom z eksmisji przyznaje wyremontowane i czyściutkie wyposażone w kuchnię gazową, wszelkie sanitaria, a w tym przypadku stan jest koszmarny... Cóż, najważniejsze, że jest taki człowiek jak pan Piotr i jego załoga!!!!

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->