Rejestracja i logowanie

Sprawa śmierci 19-letniego Piotra przed płockim sądem

Wydarzenia 05-12-2017 Autor: JW
34
Sprawa śmierci 19-letniego Piotra przed płockim sądem

Skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego zakończyło się prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci 19-letniego Piotra na Rybakach.

Do tragicznych wydarzeń doszło pod koniec czerwca. W nocy z 20 na 21 czerwca 2017 roku w Płocku w rejonie Wzgórza Tumskiego przy ul. Rybaki został pobity 19-latek z Łodzi i wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

Dochodzenie wobec podejrzanego o pobicie było przez parę miesięcy prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Płocku i z końcem listopada zakończyło się. Natomiast Prokuratura Okręgowa w Łodzi w dalszym ciągu prowadzi postępowanie dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy policji, a także narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarza dyżurnego z SOR WSzZ w Płocku, poprzez zaniechanie badań diagnostycznych.

Płocka prokuratura postawiła zarzut jednemu mężczyźnie, Damianowi K., który miał uderzyć Piotra, w wyniku czego 19-latek upadł i rozbił głowę o twarde podłoże.

- Z końcem listopada prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie i skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 1 osobie z art. 156 kk, par. 1, pkt 2 i par. 3 zatrzymanemu, tj.  Damian K. (ur. w 1992 r.) za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka - powiedział prokurator Norbert Pęcherzewski. - Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy.

Na decyzję prokuratury wpłynęła opinia z zakresu medycyny sądowej, ostatecznie potwierdzająca, co było przyczyną śmierci 19-latka, tj. uraz mózgowo-czaszkowy, który mógł powstać właśnie na skutek upadku. 

Damian K. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

- Podejrzany nie neguje swojego udziału w zdarzeniu, ale nie poczuwa się do odpowiedzialności, w związku z czym nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa - wyjaśnił prokurator. - Damian K. nie był jedyną osobą, która była na miejscu, kiedy doszło do pobicia Piotra, ale zarzuty postawiono tylko jemu, ponieważ ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, iż konsekwencją zachowania podejrzanego, a nie dodatkowych osób, była śmierć człowieka. 

Prokuratura w Łodzi prowadzi przesłuchania płockiej policji i pracowników służb medycznych. 

- Postępowanie toczy się więc w dwóch wątkach, badamy przede wszystkim nieprawidłowość działania funkcjonariuszy policji, którzy podejmowali interwencje i służb medycznych - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej z Łodzi Krzysztof Kopania. - Uzyskaliśmy zgodę sądu na przesłuchanie lekarzy, którzy zostali zwolnieni z tajemnicy lekarskiej. Chodzi tu zwłaszcza o lekarzy, którzy udzielali pomocy medycznej tuż po przywiezieniu poszkodowanego z policyjnej izby zatrzymań do szpitala, to jest w okresie bezpośrednio poprzedzającym zgon. Niezależnie od tego Biuro Spraw Wewnętrznych w Warszawie bada sprawę w zakresie wątku policyjnego. Trwają przesłuchania, niebawem one się zakończą - podkreślił.

O sprawie będziemy informować.

komentarze (34)
Dodaj komentarz

Osoba która wysłała do mnie wiadomość podpisując się anonim musisz wiedzieć że ja się nie boję .Jeżeli chcesz wyjaśnić sobie coś ze mną to możemy się spotkać.

Brak słów....tez mam synów....zawsze im tłumaczę ze przemocą nic się nie osiągnie....to bydło które to zrobilo powinno za to dostac odpowiednia karę....a nie tylko ten jeden pajac....a gapie podwojnie...

Zastanów się jeśli krew zmarłego nie wystarczy co robi pan prokurator dał się ponnieść czarów pana Rutkowskiego a teraz nie mam jak się z tego wycofac i siedzi niewinny takie są fakty

Napewno nie powinno się tak stać ale z tego co wiem to nie ma żadnych dowodów przeciwko oskarzonemu wiec może pora się wzac za **** resztę tej bandy tylko tak solidnie bo ci co mieli ślady krwi na sobie zmarłego Piotra są na włości czy to jest normalne?

Skąd wiesz kto miał ślady krwi? skąd to wiesz skoro nawet bliscy Piotra nie wiedzą? Byłeś tam? Może wiesz coś istotnego? Damian na pewno niewinny nie jest.

To warto powiedziec kto mial slady krwi ten co bil ! Jak mozna zyc z ciezarem wiedziec a nie powiedziec kto jeszcze! ZABILISCIE CZLOWIEKA!

Kto mial te skady krwi po co go bili co on im zrobil ! KARA SMIERCI DLA WINNYCH.

Te zwykły przychodni co ty cpasz berecie 1/10 Płocka kojarzy tego sk...na sam chodził prul się do wszystkich i tylko w grupie a jak ktoś go złapał w pojedynkę to stal jak ciota i się spowiadal jak cała ta wasza elita ile ludziom krzywdy zrobiliście ile ludzi nic nie winnych stlukliscie ceglowkami butelkami itp na jednego to w kilku ile dostaliscie wpjer... w odwetach za pobicia nic rozumu Was nie nauczyło to było pewne ze do tego dojdzie kiedyś ile aut zniszczyliscie mienia powinni to utylizowac odrazu kto ho miał bronić jak to te same piz....Y jak i on chłopak pajacowal ? Lep sobie daje uciąć ze zjeba.....cie się do jego laski a że ja bronił to kozaki ruszyliscie do niego a te szlaufy co po nim skakaly do puchy do chłopaków niech to rucha....ją aż zdechnie jakie plany życiowe debilu cpanie chlanie i napjer....nie takie plany ? Weź idź i się zastrzel jak by ujawnili jego zeznania i tej reszty pajacow to dopiero by było to on to ona sądy są papier....dolone zwykłego jakiegoś zezimieszka co nawet ludziom krzywdy nie robi skarza jak za zabójstwo a taka kur...wa od 2 do 12 ciekawe jak by zdechł synek policjanta sędziego wtedy by było 25 do dożywocia reszty może nie oskarża ale może coś tym cpunom do tych pustych lubuw dojdzie co ich czeka chociaż szczerze w to wątpię

Ma Pan racje Piotr nie znal Plocka byl tam sam , jednak nie znalazl sie nikt kto by mu pomogl!

Tez tak byś mówił oficjalnie bez ukrywania się za jakimś pseudonimem ty właśnie jetes beretem nie wiesz to nie pisz i pokaż jaki ty jesteś kozak

To podaj kozaku swój adres osobiście zawitam do Ciebie ja nie będę się z tobą ustawial nie wiadomo gdzie taki żeś jurny to podaj powiem ci to prosto w oczy ****.... ja na miejscu rodziny tego chłopaka pokoleji bym wynalazł i zatlukl golymi łapami czego sam do niego nie wylazl tylko całą ekipą już ci muwie bo to zwykła pała od dziecka teraz wiesniaku plocczanie jak jadą do łodzi to muszą się pilnować bo się mszcza a powinni przyjechac wyłapać tych kozaczkow i zrobić porządek a tobie h....j wielki w d....e

Mówię ó kreskowane anie zwykle ; )

Wieśniak to takie pierdoły pisze pala to ty byłeś już przed porodem cwelu ujawnij się to ciebie plachocza za tą niwypazona gębę

Do bluznienia widzę pierwsze a niewyparzona przez samo ż? Ktos do podstawowki musi się cofnąć wraz z kilkoma wyszczekanymi kumplami którzy tez nie potrafią pisać. ; ))))

jakby nie palenie ziółka alkochol i zadawanie sie z dziecmi nic by nie bylo...

Pewnie pili alkohol, ale Piotrek był w Płocku autem. I musiał wracać, wiec pewnie poza piwem nic nie było.

Widzę ze wszyscy sie tak madrzycie a prawie nikt pisac nie potrafi. Od kiedy alkohol przez ch? Jak nie jeden mówić nie potrafi napisać to drugi alkohol . Ale do szczekania obydwaj jestescie.

Dokładnie

Puście chłopaka on jest nie winny a tam ten za darmo nie dostał ... mógł nie pajacować przy koleżance Damian By w życiu nikogo nie zabił bo miał plany na życie Nie fart i tyle tak to mogę nazwać a Ci co z nim byli to ****y nie umieją go obronić !! Nie poczuwają się do winy .. to nie są koledzy a on wziął to wszystko na swoją klate ! 

Sam to napisałeś wzial na swoja klatę' , więc za tą swoją klatę pójdzie siedzieć i mam nadzieję że na długie lata.

A dostal za nic !!!!!

Tamten Mial Na Imie Piotr ! Pajacujecie wy broniac koleszki winnego smierci!

Co za brednie jak mizesz tak pisac jesli na miejscu Piotra byla by bliska isoba takie bys mial zdanie! Odpowie i to najwyzszy wymiar kary!

Tak wziął na klatę to pie***lony bohater!!! Medal mu daj, bo zabił człowieka i wziąła na klate winy innych... Nie wypowiadaj się pod tym artykułem, bo nie masz prawa! Nie ty ponosisz stratę, nie ty płaczesz po Piotrze, więc zamknij morde i idź bronić swojego żałosnego kolegę kryminalistę gdzieś indziej! Reszta tej bandy też poniesie kare! A skoro diabeł miał plany na życie, to mógł o nich myśleć zamim pobił niewinnego człowieka. Teraz je sobie zrealizuje za kratami. A ty pewnie jeden z nich, widać z daleka że chleb z tego samego g** na!

Pierdol ony to ty jesteś bo piszesz bzdury szczerze współczuję wszystkim oplakujacym Pitera zamknie mordę to do swojej zony mów cymbale nawet za grosz szacunku nie masz jak używasz takiego języka debilu

Bzdury? Kur** bzdury bo nie bronię je**nego Damianka?? I ja żony nie mam, bo jestem kobietą kretynie! Ale będe pisała tak do takich żałosnych dupków jak ty, bo bronisz kryminalisty, a wyśmiewasz śmierć chłopaka. Znałeś go? Widziałeś? Rozmawiałeś z nim? A ja tak i nie pozwolę słowa ma Piotra powiedzieć!! A wszyscy, którzy mają zamiar bronić płockich szmat, niech lepiej walną się w bezmózgi łep. Dziękuję!!

Madz a ty z kad jesteś szmata to może ciebie będę bronił **** to byłaś już dawno

Po co bil mial plany Piotr tez ! Zabil czlowieka czy to rozumiesz odebral dziecko matce. Nie zycze tego nikomu co matka czuje!

Taki mocny bo był w grupie a mój syn był sam .

Tamten to ma imię Piotr i nigdy nie miał żadnych problemów z prawem tak jak twój Damian.

O czym Ty piszesz człowieku.Mój Syn też miał plany na życie a oni tacy grzeczni wszyscy skatowaly moje dziecko w 11 osób. Okrzyknijcie go bohaterem jest za co .A ja zrobię wszystko żeby dostał najwyższy wyrok.

Cala 11 powinna odpowiadac za smierc Piotra w przeciwienstwie do tamtych Cudownego czlowieka !

Szkoda, że w żaden sposób nie ukarano tych gówniarzy, którzy byli przy tym zdarzeniu i nakrecili całą akcję, tym samym prowokowali oskarżonego do tego co zrobił. Są bezczelnie zdemoralizowani,l. Obserwując można powiedzieć krótko: oni teraz czują się jeszcze bardziej bezkarni!

Bylo tyle osob nie znalazla sie ani jedna z ludzkim odruchem pomocy .To nie ludzie jak tak mozna czy jest w tych osobach czlowieczenstwo! Brak slow to maja byc kiedys matki ojcowie ! 

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->