Rejestracja i logowanie

Płocki złodziej na gościnnych występach

Wydarzenia 12-01-2018 Autor: ToP
0
Płocki złodziej na gościnnych występach

Trzydziestolatek z powiatu płockiego oraz 29-latek z Gostynina zatrzymani zostali przez gostynińską policję od zarzutem kradzieży terenowego suzuki i włamań do trzech innych pojazdów, Zarzut paserstwa postawiony został 26-latkowi z Gostynina.


W niedzielę 7 stycznia spod jednego z gostynińskich supermarketów zginęło terenowe Suzuki. Jego właścicielka na własną rękę ruszyła na poszukiwanie złodzieja. Gdy zauważyła swoje auto, natychmiast ruszyła do akcji. Wprawdzie mężczyzna, który siedział za kierownicą, zdołał uciec, ale kobieta zdołała zatrzymać 29-letniego gostynianina, który okazał się nietrzeźwy. Mężczyzna został osadzony w areszcie, a policja rozpoczęła poszukiwania drugiego z mężczyzn. 
30-letni mieszkaniec Płocka zatrzymany został w poniedziałek 8 stycznia. Policja ustaliła, że obaj mężczyźni mają na koncie włamania do trzech samochodów, z których ukradli radioodtwarzacz, głośnik i narzędzia różnego rodzaju. Wszystkie „fanty” odnalezione zostały u 26-latka z Gostynina. 
Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Materiał dowodowy, który policja zebrała w tej sprawie, pozwolił postawić 29- i 30-latkowi zarzuty kradzieży samochodu oraz włamań do trzech innych aut. Grozi za to kara do dziesięciu lat więzienia. 26-latek, u którego znaleziono skradzione przedmioty, odpowie za paserstwo, które zagrożone jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.
Policjanci z Gostynina sprawdzają, czy trzej zatrzymani mężczyźni nie dokonali innych podobnych przestępstw.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->