Rejestracja i logowanie

Nowy proboszcz objął parafię na Radziwiu

Wydarzenia 17-07-2017 Autor: ToP Foto: Starostwo Płockie
38

Ksiądz Mariusz Oryl, mianowany w czerwcu proboszczem parafii pod wezwaniem Świętego Benedykta, odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą w radziwskim kościele. 

Przez siedemnaście lat proboszczem parafii Świętego Benedykta był ksiądz Krzysztof Jaroszewski. Biskup płocki Piotr Libera zdecydował o przeniesieniu go na stanowisko proboszcza parafii Św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku. 
Nowym proboszczem parafii na Radziwiu został ksiądz Mariusz Oryl, dotychczasowy dyrektor Szkół Katolickich w Sikorzu.

komentarze (38)
Dodaj komentarz

Chore psychopatki żal mi was

Żałosne komentarze drogie Panie na temat ks. Mariusza. Dziecinada

Jasne, kto te bzdurne komentarze pisze. Pamiętacie "gospodynię" ks. Jaroszewskiego? Obydwoje pewnie nie mogą przeżyć, że musieli wypieprzać z parafii i skończyła się im żyła złota, to obecnemu proboszczowi z zawiści nie dadzą żyć. Ale najważniejsze, że nadal są razem.

Widać, że jedna osoba sama sobie odpisuje. Jakiś żal jej 4 litery ściska.. a może jemu.. ks. Mariusz to bardzo w porządku człowiek, Pani Asia też. Może za bardzo otwarci dla ludzi i tak to się kończy. Żałosne wpisy.

Ciekawe po co Orylowi mieszkanie w Płocku skoro mieszka na parafii koło Płocka, kto wie ręka w górę emoji

Musi gdzieś inwestować pieniądze od parafian a mieszkanie służy do rozpusty dla Księdza Oryla .Nowy rok się zaczął więc nowa kobieta będzie ,bo przecież co roku to bajeruje inną dziewczynę.A w tym jest naprawdę profesjonalistą mi też w głowie zawrócił a gdy osiągnął to co chciał to mnie zostawił.Dziewczyny nie wierzcie w jego obiecanki ...........

ja jednego nie rozumiem dlaczego kobiety wdają się w romans z księdzem jak wiedzą że on i tak dla nich nie zrzuci sutanny a pozniej żale i pretensje że zawrócił w głowie i zostawił najpierw puknać się w czoło co sie robi a dopiero póżniej wylewać żale dla mnie to żałosne

To se Mariuszek używa haha

A Pani Joasia co zazdrosna ? 

No proszę księdza Biskupa, to Biskup widzi i jeszcze nie grzmi ? 

No same ciekawości, aż dziwnie się czyta. Nie do uwierzenia, że nowy proboszcz to taki kobieciaż. To ta jego gospodyni, to jego kobieta ? 

Oj tak chwalić się to on potrafi i cały czas zachwyca się swoja osobą jaki to on jest wspaniały.Kobiety uważajcie na niego,jemu nawet nie przeszkadza ,że się ma rodzinę.Też padłam ofiarą tego hipokryty zapatrzonego w siebie i pewnie takich jak ja jest wiele.Nie dajcie się wciągnąć w jego gierki .

A z jakich lat masz to doświadczenie? Chodzi mi o to, czy byłaś przed, czy po? Może warto się poznać, tylko jak przez to forum...

Witaj z chęcią się z Tobą poznam.Aby porozmawiać o Tym chwalipięcie.....

Tak myślę jak to zrobić. Mam pomysł. Załóż konto na Sympatii, ja też założę jako Doxi48 z Ciechocinka, tam wymienimy nr tel.... po takim kontakcie nikt nas nie rozpozna. A konto na "S" można natychmiast usunąć. Czekam do końca tygodnia na Ciebie.

nie mogę cię znalezć na'' S'

Szukaj w Ciechocinek, profil bez zdjecia , 48 lat... to wpisz... przeciez nie podam prawdziwych danych na tym forum, a jak nie to podaj mi swoj profil i ja bede szukac... co tam wymyslilas ? 

Poszłaś z nim do łóżka ? Bo ja tak i żaden z niego kochanek haha

Na tym pierwszym zdjęciu ks proboszcz jaki święty. Aż blask obłudy w oczy razi. Że też naród w jego kazania wierzy. Radziwiu powstań z kolan, ten człowiek ma więcej grzechów jak wy w konfesjonale mu spowiadacie. Wchodzi w tyłek biskupowi, to się nosi, że taki przyzwoity, zaradny i gospodarny. A przede wszystkim bezgrzeszny. Mity mity mity, sam stworzył aurę świętości, tylko, że to parafianie mają ocenić przyzwoitość ks, a nie on sam o sobie pochwały opowiadać. Może część ciemna klapki ma na oczach, ale inteligentny człowiek widzi nie tylko czarne i białe. Ks kase robić umie i kasa stanowi dla niego cel główny. Życie w dostatku wszak uczucie miłe. A że przy okazji panie ks lubi i jak to tu napisane już zostało do tego nie jedną bajeruje, to chyba te co piszą same najlepiej wiedzą co ks robi i z kim i gdzie i jak ... A tak szczerze: uważacie drogie panie, że on jest wart grzechu ? Moim marnym zdaniem ani grzechu, ani kobiecej uwagi. Zdjąć mu tą sutannę i co widać ? Prosty chłopina: ani przystojny, ani urodziwy... nie bądźcie naiwne, z żadną się nie ożeni hahaha

Ksiadz Mariuszek tylko potrafi kobiety bajerować i to kilka jednocześnie.I to ma być ksiądz?To człowiek który Jest zapatrzony tyko w siebie.I tylko myśli jak kasę od ludzi wyciągnąć

Chyba kolejna, ktora wie co mowi. Czuje gorycz doswiadczenia. Niestety ofiar pewnie tego czlowieka jest wiecej. Hipokryta do potegi N.

A co Wy wiecie o obecnym proboszczu? Taki swiety myslicie? To sie mylicie, bo wiekszego hipokryty na tym swiecie nie ma. Nie jedno kobiece serce zlamal, a i do rozwodow sie przyczynil. Romanse miewal i swiety nie jest. Nowe miejsce to i nowe zycie zaczal. Ale i starszy i na urodzie brzydszy, choc te jego oczy diabelkiem swieca, kazda kobieta potwierdzi, ze jak sie usmiecha, to tym usmiechem uwodzi. Po cywilnemu ladna koszula, zmyslowy zapach wody i fruuu na bara bara za parafie, a kto wie co i w plebani wyprawia haha TZN ja wiem emoji a Wy sie domyslcie...

Plebania i dom parafialny w ruinie. Parafia skłócona. Proboszcz lata helikopterem. Głupi radziwiacy za to płacili. Ciekawe, czy w nowej parafii będzie uczył dzieci i młodzież, że bez ślubu nie można. A może dotyczy to parafian, ale nie księży? Mają odpust od Boga? Ta pani to na pewno nie gospodyni. Nareszcie będzie to plebania, nie dom rozpusty.

A skąd ta pewność, że nowy proboszcz lepszy od poprzedniego? Ani tamtemu nikt nie zaglądał pod pierzynę, ani temu nie zajrzy. Łatwo mówić dobrze i łatwo mówić żle. Chyba, że ocena jest osób, które pod tą pierzyną leżały.

Ludzi w Radziwiu nie brakuje ktorzy bedą chcieli współpracować z nowym Proboszczem ale będą i tacy którzy są wściekli bo ich ks. Krzysiu odszedł układy i ukladzikii w koncu się skończą. Ksiądz jest naprawdę księdzem tego nam trzeba.

Dziękujemy BOGU że już mamy nowego Proboszcza wiele dobrego słyszeliśmy o obecnym kapłanie już widzimy i wierzymy że w końcu prawda i dobro zagości w naszej parafii. Wiele go pracy czeka i czasu źeby ten bałagan po poprzedniku ogarnąć. Niech mu dobry BÓG mu błogosławi na nowej parafii i strzeże przed złem,ktore jeszcze działa po byłym proboszczu ks. Jaroszewskim. Odejście wikariuszy z naszej parafii też dobrze. Ale jeszcze powinien zmienić organiste i koscielnego bo dobrze nie będzie, nie mówiąc o radach które sam ks. Krzysztof wybrał. Jednym słowem wiedział kogo ma wybrać, dobrze wiecie jakie osoby tam są. Nie bójcie się wypowiadać wprost,czy takie osoby powinny być w Radach?

Wiele dobrego i nic zlego ? Nie ma ludzi pozbawionych wad. A ten ks jak wiekszosc z nich ma swoje slabosci, ktore nazywaja sie kobitami. Czujne oczy parafian zwroca uwage na to, kogo w nowej parafii zaprasza na kawki na plebanie. Zreszta niby czemu wzial na gosposie kucharke z Sikorza? To wdowa, nieduzo od niego starsza. To facet, co z niejednego pieca chleba kosztowal. Choc na swoj idealny wizerunek bardzo pracuje, bo opinia dla niego wazniejsza, chocby falszywa, jak uczciwisc wobec kobiety, ktora posuwa.

Tak zgadzam się to dobry gospodarz ale szkoda że tylko dla siebie to dzieki nam wybudował sobie dom i już sobie zamienił na ekstra samochód

Taki pracownik to nie pracownik. Nygus i leń. Tylko siedział przed Kościołem i plotkował. No i myślał o pogrzebach (bo to kasa). Jak go pobił ksiądz to dlaczego Policjii nie wezwał?

Mam nadzieje, że obecny proboszcz będzie traktował pracowników z szacunkiem i kulturą a nie tak jak poprzedni, który dopuścił się rękoczynów a później głupio się tłumaczył u biskupa. Biskup nie miał wyjścia, musiał go już przenieść.

Najwięcej do powiedzenia i wystawiania opinii mają Ci , którzy cie chodzą kościoła i nie dają, a potrafią wyliczać. Proszę zajrzeć za swoje kołnierze.

Jeden wuj...

Poprzedni był b.dobrym gospodarzem

Szczególnie jak dopuścił się rękoczynów do swojego pracownika, tak nie powinien postępować ksiądz

O! To to to. Gospodarzem, a powinien być księdzem

Radziwiaku- nie znasz słów a pleciesz bzdury. Dobry gospodarz to taki, który dba o parafię - i tak było, ale jak się nie ma nic wspólnego z wiarą i kościołem to się klepie co popadnie .Wstyd

Bardzo wspaniały ksiądz

Nie znam Pani, ale jest Pani albo stara, albo glupia, albo w proboszczu nowym zakochana emoji

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->