Rejestracja i logowanie

Napad na sklep pod Płockiem. Sprawca miał broń...

Wydarzenia 10-08-2017 Autor: opr.jw Foto: KMP
0
Napad na sklep pod Płockiem. Sprawca miał broń...

Policjanci z Płocka rozwiązali sprawę rozboju w sklepie na terenie gminy Łąck. Sprawca został aresztowany.
 

Do zdarzenia doszło 2 lipca bieżącego roku w miejscowości Antoninów gm. Łąck. Do sklepu przyjechał na skuterze mężczyzna ubrany w kominiarkę. Gdy wszedł do środka, wyjął przedmiot przypominający broń i, grożąc jej użyciem, zażądał od kasjerki pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństw wydała pieniądze z kasy. Mężczyzna zabrał pieniądze i odjechał.

- Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, policjanci rozpoczęli  ustalenia w tej sprawie - poinformował Krzysztof Piasek z płockiej policji. - W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili osobę, która dopuściła się rozboju. Okazało się, że jest to 31 - letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 8 sierpnia, i został przesłuchany pod zarzutem dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Zatrzymany przyznał się do zarzutu, złożył wyjaśnienia. Podczas przesłuchania stwierdził, że zrobił to z uwagi na kłopoty finansowe, jakie przeżywał. Podejrzany został doprowadzony do sądu w Gostyninie, który po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W wyniku dalszych ustaleń policjanci zabezpieczyli również skuter, którym mężczyzna się poruszał w dniu 2 lipca. Okazało się, że był on ukryty w sąsiedniej miejscowości na terenie powiatu gostynińskiego.  

- Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności - zakończył rzecznik policji.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->