Rejestracja i logowanie

Napad na monopol z nietypową bronią

Wydarzenia 10-04-2018 Autor: ToP
0
Napad na monopol z nietypową bronią

Mężczyzna, który ukradł alkohol z jednego ze sklepów, grożąc ekspedientce... pistoletem do kleju, został ujęty przez policję dwa dni po napadzie. Za kratkami może spędzić nawet dwanaście lat.


Do rozboju doszło w sobotę 7 kwietnia w godzinach porannych. Z ustaleń policji wynikało, że młodzieniec, który wszedł do sklepu, poprosił o alkohol i schował go do plecaka, a następnie wyjął przedmiot przypominający broń. Zagroził ekspedientce jej użyciem, o ile zacznie krzyczeć, po czym wyszedł ze sklepu. Ekspedientka nie doznała żadnych obrażeń.
Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania bandyty, wykorzystując do nich zapis z miejskiego monitoringu. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia ustalone zostały personalia i miejsce zamieszkania napastnika. Gdy dotarli do mieszkania 33-letniego mieszkańca Płocka, okazało się, że mężczyzna jest pijany. Podczas przeszukania mieszkania odnaleziona została część łupu. A także urządzenie do klejenia klejem termotopliwym, którym bandyta zastraszył ekspedientkę.
W poniedziałek 9 kwietnia mężczyzna doprowadzony został do sądu w Płocku, który na podstawie materiału dowodowego zebranego w tej sprawie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu nawet do dwunastu lat więzienia.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->