Rejestracja i logowanie

Na placu budowy szaleją cykliści

Wydarzenia 13-03-2018 Autor: mg
1

Na terenie niezakończonej inwestycji często bawią się dzieci. Taką informację przekazał nam Czytelnik.

Budowa Centrum Sportów Ekstremalnych obok Parku Północnego na Podolszycach trwa od wiosny ubiegłego roku. Inwestycja miała być oddana po wakacjach, ale się nie udało.

-Zakończono roboty budowlane obejmujące: rowerowy plac zabaw – pumptrack, betonowy tor płaski do jazdy na rolkach, plac do wypoczynku, jednak nie zostały one odebrane ze względu na wady nawierzchni asfaltowej. W chwili obecnej trwają ustalenia dot. sposobu usunięcia usterek – przypominają w ratuszu.

Tymczasem, zgodnie z informacjami Czytelnika, z atrakcji niedokończonego centrum niektórzy już korzystają. Na wadliwej nawierzchni pumptracku szaleją młodzi cykliści. Z możliwości takiej jazdy, jak twierdzą, są zadowoleni i nie boją się, że może im się stać coś złego, bo to wciąż plac budowy. ich zdaniem, górki są nieco za strome. Dostali się tam mimo ogrodzenia z siatki. Jak? Przeszli przez niewysoki murek od strony Parku Północnego i przełożyli przez ogrodzenie rowery. Młodość ma swoje prawa. Dokąd jest w miarę bezpiecznie, a  tym przypadku różnie może być.

W wydziale inwestycji i remontów urzędu miasta zwracają uwagę, że jest to wciąż plac budowy i nie dopuszcza się przebywania na nim osób nieuprawnionych.

 - Wykonawca zorganizował całodobową ochronę terenu budowy przed osobami postronnym, poza tym teren budowy Centrum Sportów Ekstremalnych jest ogrodzony panelami systemowymi z siatki, na których znajdują się tabliczki ostrzegawcze o prowadzonych robotach budowlanych – podkreślają w inwestycjach.

W ratuszu zapewniają, że polecono wykonawcy zwiększenie częstotliwości patrolowania terenu.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Policja przechodząc obok nas jak jeździliśmy powiedziała nam dobrej zabawy

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->