Rejestracja i logowanie

Kukiz'15 ma pierwszą radną w radzie miasta. "W klubie PO byłam nic nieznaczącym trybikiem" [Aktualizacja]

Wydarzenia 11-01-2018 Autor: Magda Grodecka
4

Iwona Jóźwicka zrezygnowała z bycia radną Platformy Obywatelskiej. 

Iwona Jóźwicka, radna miasta w klubie Platformy Obywatelskiej, jest teraz rajczynią z ramienia ruchu Kukiz’15. Decyzję ogłosiła oficjalnie w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej płockiego koła ugrupowania. Dzisiaj też radna złożyła deklarację odejścia.

Mimo przynależności do klubu PO, nigdy nie należała do tej partii. Nie zawsze zgadzała się z działaniami prezydenta Płocka. Sprzeciwiła się włodarzowi m.in. w sprawie jego decyzji o odstąpieniu od remontu przedszkola nr 3 przy ul. Gałczyńskiego, publicznie występując po stronie rodziców z osiedla, które sama reprezentuje.

- Kukiz'15 po raz pierwszy będzie miał głos w lokalnym samorządzie. Dzisiejszy dzień to szczęśliwy dzień- mówił szef płockiego koła Kukiz'15 Maciej Dąbrowski w czasie konferencji.

Iwona Jóźwicka przyznawała przed dziennikarzami, że jej decyzja może być zaskakująca.

- Ale tak samo zaskakujące było, kiedy trzy lata temu okazało się, że dostałam się do rady miasta. Krzysztof Izmajłowicz, który mnie na listę Platformy Obywatelskiej wciągał, twierdził, że nie mam szans - relacjonowała. 

Dodała, że stało się inaczej, ponieważ ludzie w nią uwierzyli.Przypomnijmy, że radna otrzymała na liście PO pozycję dziesiątą.

Radykalną decyzję podjęła, ponieważ, jak stwierdziła, chciała się poczuć w klubie PO, jak równy partner, a tego jej zabrakło.

- Stałam się nic nieznaczącym trybikiem - powiedziała do dziennikarzy na konferencji. 

Podkreślała, że czuła się osamotniona w różnych sytuacjach i że Platforma w czasie swoich rządów bardzo oddaliła się od społeczeństwa.

- Zachwycamy się obwodnicami, chodnikami, a to przecież rzeczy ważne, ale  normalne. Mamy 21 wiek! - mówiła Iwona Jóźwicka.

Radna przyznała, że o decyzji wyjścia z klubu PO myślała już wcześniej.

- Ale nie byłam na to gotowa - mówiła.

Nie jest pewna, czy część wyborców, którzy oddali na nią swoje głosy i ich poglądy są platformerskie, nie będzie miała do niej pretensji...

Jak będzie głosował Kukiz'15 w radzie miasta? 

- Samemu nic nie można, więc będziemy szukali koalicji - stwierdza Maciej Dąbrowski.

Dziennikarze nie otrzymali odpowiedzi na pytanie o to, z kim będzie szukał koalicji Kukiz'15.

Rezygnacja Iwony Jóźwickiej z klubu PO nie zmienia faktu, że nawet, jeśli Kukiz'15 postanowi głosować w opozycji do prezydenta, to i tak włodarz wciąż ma większość w radzie. Jego działania popierać nadal będzie czworo radnych z PSL, dwóch radnych z SLD i ośmioro radnych z PO.

 

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Kocia radna razem z kociarami założy swoją partię. A wtedy mieszkańcy nie będą mieli już żadnych praw. Ważniejsze będą zwierzęta w mieście.

to wstęp do pożegnania z polityką , pani podziękujemy - wyborcy

"Sprzeciwiła się włodarzowi" - raz! (może kiedyś przypadkiem i drugi)- wow! Co za stanowczość, zwłaszcza że sprawa przedszkola była wówczas tak medialna, ze właściwie już przesądzona. Żeby coś znaczyć, trzeba robić coś więcej, niż tylko być i stwarzać pozory.

Co za obłuda, w większości popierała decyzje władz np w sprawie podwyżek opłat, czasami wstrzymywała się od głosowania jeżeli były niekorzystne decyzje dla środowiska oświatowego ponieważ nie chciała narazić się koleżankom. Po trzech latach chce się przefarbować, żeby zostać przy korytku. Niestety zabieg będzie daremny i nie zwiedzie wyborców. Jednak chyba to prawda, że kolor włosów świadczy również o charakterze.

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->