Rejestracja i logowanie

Komendant policji zatrzymał pijanego motorowerzystę

Wydarzenia 13-03-2018 Autor: ToP
0
Komendant policji zatrzymał pijanego motorowerzystę

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 44-letni motorowerzysta, który został zatrzymany w Goleszynie przez komendanta powiatowego policji z Sierpca. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, ponieważ kask założył tyłem do przodu.

Szef KPP Sierpc wracał do domu drogą wojewódzką nr 560. Gdy zauważył, że jadący przed nim jednoślad porusza się całym pasem ruchu, a jego kask jest założony odwrotnie, uznał, że nie są to zachowania typowe dla kierowcy takiego pojazdu. Komendant, podejrzewając, że motorowerzysta może być pod wpływem alkoholu, postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. Wyprzedził więc motorower, zmuszając jego kierowcę do zatrzymania. Poinformował go przy tym, że jest policjantem. Jednocześnie skontaktował się z dyżurnym KPP Sierpc, informując o ujęciu pijanego motorowerzysty.
Gdy na miejsce zdarzenia dotarli funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego KPP Sierpc, ustalili, że zatrzymany 44-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna kilka godzin wcześniej kupił motorower i chciał sprawdzić, jak się spisuje. Nie przeszkadzał mu w tym fakt, że znajduje się pod wpływem alkoholu, ani że nie ma kompletu dokumentów kupionego jednośladu.
Będzie odpowiadał za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz za jazdę bez dowodu rejestracyjnego i ważnego ubezpieczenia OC. Zapłaci też za transport motoroweru na parking strzeżony.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->