Rejestracja i logowanie

Już piąty raz zapalili świeczki na opustoszałych grobach

Wydarzenia 02-11-2017 Autor: Joanna Winiarska
0

Dzisiaj wieczorem przyszli na cmentarz, dla tych, o których już mało kto pamięta...

W dzień Wszystkich Świętych cmentarze odwiedzane są przez tysiące ludzi. Większość z nich zapala znicze swoim bliskim. Niejednokrotnie gdzieś za pięknymi, zadbanymi nagrobkami zapełnionymi kwiatami i rozświetlonymi blaskiem płomieni są zmurszałe, zniszczone zębem czasu miejsca, zarośnięte i nieodwiedzane przez nikogo lub naprawdę niewielu.

Z tego właśnie powodu w czwartek, 2 listopada, grupa młodych ludzi postanowiła, że warto zatroszczyć się o miejsca, przy których nie przystanął nikt...lub przy których nie pali się już światełko.

I tak jak w ubiegłym roku płocczanie skupieni wokół Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości wybrali się na cmentarz przy ulicy Kobylińskiego, mając ze sobą 200 zniczy i zapalili je tam, gdzie było bardzo "ciemno".

– Już od pięciu lat odwiedzamy te groby, które są zapomniane. Idziemy zawsze wieczorem 2 listopada – powiedział Adam Modliborski z płockiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości. –  Dzięki temu doskonale widzimy, gdzie nie palą się znicze, które groby nie są przez nikogo odwiedzane.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->