Rejestracja i logowanie

Drewniane konstrukcje na lato i nie tylko

Wydarzenia 17-06-2019 Autor: materiał partner
0
Drewniane konstrukcje na lato i nie tylko

Posiadanie własnego domku letniskowego nad morzem, czy w górach jest marzeniem wielu osób. Większość jednak zakopuje swoje fantazje, uważając, że jest to za duży wydatek, na który mogą pozwolić sobie wyłącznie osoby o ponadprzeciętnych zarobkach. Okazuje się, że twierdzenie to mocno mija się z prawdą i właściwie każdy z nas może stać się szczęśliwym posiadaczem letniego domku. O tym, dlaczego drewniana architektura to najlepszy wybór dla osób ceniących sobie ekologię oraz komfort, opowie Przemysław Balcewicz, dyrektor firmy Eko Architektura, czyli lidera na rynku projektowania oraz budowy domów z drewna.

Panie Przemysławie, nie da się nie zauważyć rosnącej popularności budowania konstrukcji z drewna. Dlaczego właściwie ludzie tak chętnie sięgają po ten surowiec przy tworzeniu domów stałych oraz domków letniskowych?

To prawda, na przestrzeni kilku ostatnich lat, zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania naszymi produktami. Podniesienie świadomości związanej z ekologią, z pewnością miało ogromny wpływ na tę zależność. Ludzie coraz chętniej sięgają po materiały sprzyjające środowisku, a drewno zdecydowanie do nich należy. Ponadto, budowle drewniane są bardzo uniwersalne. Specjalizujemy się w tworzeniu oraz realizacji projektów zarówno domów mieszkalnych i sezonowych, jak i saun zewnętrznych, altan, garaży oraz wielu innych konstrukcji. Wyroby z drewna, które proponujemy, charakteryzują się także swoją niską ceną, przy zachowaniu najwyższej jakości. Uważam, że to silnie oddziałujący czynnik, ponieważ właściwie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję i w przeciwieństwie do klasycznych budowli, nie nadwyręża zbytnio budżetu. Wiem, że to połączenie właśnie tych cech sprawia, że nasze wyroby są chętnie wybierane. Poza tym każdy, kto miał okazję mieszkać w drewnianym domu wie, że żadna inna konstrukcja nie jest aż tak komfortowa. 

Sądzi pan więc, że domy z drewna są najlepszym wyborem, ale jakie właściwie korzyści niesie za sobą mieszkanie w tego typu konstrukcjach? Czy ma to wpływ także na nasze zdrowie oraz samopoczucie?

Owszem. Drewno nie tylko jest surowcem tanim i łatwym przy tworzeniu konstrukcji. To świetny wybór dla każdego, kto ceni sobie komfort i ukojenie. Badania wskazują, że jest to materiał bardzo silnie działający na ośrodki odpowiedzialne za poczucie spokoju. Nic w tym dziwnego, ponieważ drewno jest w stu procentach naturale, przynosi więc skojarzenia związane z przyrodą, lasem i ciszą, co tworzy idealne warunki do wypoczynku. Ponadto wnętrze konstrukcji będzie wypełnione jego rewelacyjnym zapachem, również działającym kojąco. W drewnie wykorzystywanym do budowy pozostaje żywica, która wypełniała wcześniej drzewo, to właśnie dzięki niej można cieszyć się walorami zapachowymi. 

Czy utrzymanie domku wykonanego z drewna różni się w jakimś stopniu od klasycznych konstrukcji?

Walorem, który docenią szczególnie osoby, które uwielbiają żyć w sterylnym otoczeniu, jest to, że w domach z drewna właściwie w ogóle nie osadza się kurz. Jest to czynnik bardzo mocno wpływający na utrzymanie czystości w pomieszczeniu. To bardzo duża zaleta, zarówno w przypadku konstrukcji stałych, jak i domków letniskowych, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu na sprzątaniu. Drewno ma elektrostatyczne właściwości, dzięki czemu nie pozwala, aby tego typu energia, odpowiedzialna za unoszenie się kurzu, gromadziła się we wnętrzu z niego zbudowanego. Chciałbym też podkreślić, że dzięki temu, ekologiczne domy tworzą rewelacyjne warunki dla alergików. 

Pańska firma oferuje klientom drewniane konstrukcje w naprawdę przystępnych cenach. Jednak czy budowle wykonane z tego materiału są właściwie trwałe?

Drewno jest jednym z najlepszych surowców budowlanych. Szczególnie trwałe są konstrukcje wykonane z drzew iglastych. W przypadku domków letniskowych, altanek i innych mniejszych budowli, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja oraz dobór właściwych materiałów przy tworzeniu. W naszej firmie specjaliści dbają o to, aby rodzaj drewna był odpowiednio dostosowany do warunków otoczenia. Dzięki temu wykonywane przez nas realizacje projektów są trwałe i przy odpowiednim użytkowaniu, klienci mogą cieszyć się nimi przez wiele lat.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->