Warning: A non-numeric value encountered in /home/eplock/www/web/modules/news/Comments.model.php on line 27

Warning: A non-numeric value encountered in /home/eplock/www/web/modules/news/Comments.model.php on line 27
ePłock - Boli was ząb w nocy albo w weekend? W Płocku wam nie pomogą, jedźcie do... Sikorza! [AKTUALIZACJA] - [ePłock]
Rejestracja i logowanie

Boli was ząb w nocy albo w weekend? W Płocku wam nie pomogą, jedźcie do... Sikorza! [AKTUALIZACJA]

Wydarzenia 04-07-2017 Autor: jw Foto: jw
24

Ogromne emocje budzi sprawa przeniesiona z Płocka do Sikorza nocnego i weekendowego pogotowia dentystycznego. O tej bulwersującej sytuacji powiadomili nas czytelnicy, którzy pocałowali w weekend przysłowiową klamkę w dotychczasowej placówce, która świadczyła do tej pory tego typu usługi.

Na drzwiach Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej A-DENT podlegającej pod NFZ przy ul. Czwartaków 4 w Płocku zawisła kartka...

"Pogotowie Stomatologiczne 

Przyjęcia Pacjentów w Ramach NFZ od 1 lipca 2017 roku

SIKÓRZ tel. 515 877 754

Czynne w dni powszechne od 19.00 - 7.00

w sobotę i święta całą dobę."

- To jak ja mam jechać tam, jeśli nie mam samochodu - zdenerwował się czytelnik. - Co jeśli w nocy będzie jakiś poważny problem?

Na miejscu zastaliśmy staruszka, który kręcił z niedowierzaniem głową. Zapytaliśmy, co w tej sprawie sądzą dyżurujący lekarze.

- Cóż, jak powiedziała jedna z pielęgniarek - Problem to by był, jakby informacja nie wisiała. 

- My nie mamy na to  żadnego wpływu - powiedziała zapytana dentystka. - Wszelkie tego typu sprawy należy kierować do kierownika placówki.

Poprosiliśmy więc o wyjaśnienie sprawy kierownika placówki, która podkreśliła, że nie zgodzili się na wymóg NFZ.

- Zrezygnowaliśmy ze świadczenia usług pogotowia dentystycznego z celów ekonomicznych - wyjaśniła Danuta Zdanowska-Podolska, kierownik ADENT. - NFZ pokrywa usługę tylko i wyłącznie za pracę samego lekarza. W taki sposób żaden nasz lekarz nie chciał pełnić dyżuru na pogotowiu dentystycznym, bo zawsze pracowali z pomocą asystentów, i mają głębokie przekonanie, że ich pomoc jest niezbędna. Pacjent może wymagać wezwania ambulansu, może dostać zawału serca - kontynuuje. - To są bardzo poważne rzeczy i żaden lekarz nie zgodził się u nas pracować sam. Dotychczas zawsze asekurował ich asystent na dyżurze.

NFZ nie pokryłby wszystkich kosztów związanych z pracą pogotowia dentystycznego i wiązałoby się to ze zwiększeniem kosztów placówki, a na to ADENT nie może sobie pozwolić.

Pytanie, dlaczego w Płocku żadna inna przychodnia nie wzięła na siebie tego obowiązku? Dlaczego ...Sikórz?

- Ja obawiałam się prowadzić tego kontraktu sama, a najprawdopodobniej żadna inna placówka nie ubiegała się o to. W Sikorzu natomiast jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że lekarz pracuje sam - zakończyła kierownik placówki. 

Bardzo spokojnie i merytorycznie wypowiada się właścicielka przychodni w Sikorzu, która zawiązała kontrakt z NFZ na świadczenie usług pogotowia dentystycznego.

- Bardzo dziwi mnie ten medialny szum - podkreśliła Katarzyna Dziublińska, właścicielka przychodni w Sikorzu. - Rozumiem, że może być problem taki, iż mieszkańcy przywykli do placówki w danym miejscu. Natomiast z innych względów zupełnie nie rozumiem "problemu". Każda placówka w Płocku mogła się ubiegać o ten kontrakt, a w rezultacie nikt tego w Płocku nie zrobił, nawet ADENT. My złożyliśmy, odbył się konkursu i w rezultacie podpisaliśmy umowę na pięć lat. Dysponujemy nowoczesnym gabinetem, mamy wykwalifikowany personel. Zapewniamy obsługę na bardzo wysokim poziomie. Co istotne, pacjenci, którymi zajęliśmy się w ramach pogotowia są bardzo zadowoleni - zakończyła.

Właścicielka podkreśliła jeszcze, że każda placówka dokłada do swojej działalności i na pewno poziom obsługi i bezpieczeństwo pacjentów na tym nie ucierpi, a wręcz przeciwnie...tylko z tego skorzystają.

Andrzej Troszyński, rzecznik prasowy Mazowieckiego Oddziału NFZ wyjaśnił, że za usługę wyznaczony jest ryczałt - 400 zł opłaty za 1 noc działania pogotowia. Jednocześnie poinformował, że zapadła decyzja, iż od 1 sierpnia bieżącego roku ryczałt obowiązujący dotychczas będzie podwyższony do 600 zł.

- Do konkursu stanęła tylko placówka w Sikorzu i podpisała kontrakt, bo spełniła odpowiednie warunki - zakończył rzecznik. - Sytuacja na Mazowszu w skali kraju jest dobra. Istnieją na tym obszarze 4 placówki pogotowia dentystycznego.

komentarze (24)
Dodaj komentarz

Co większość pisze się nie zgodzę bardzo pozytywnie po wizycie polecam

Do not forget! Such Once a year! ### https://cutt.us/Discount ### The biggest sale of clothing, shoes, electronics, phones, auto, health and beauty products, products for children and adults, and much more %%% http://bit.do/Your_2019_Discount %%%

Byłem dziś w nocy bardzo niemiła pani jedynie pielęgniarka jest ok stomatolog do wymiany

Za co 400 zl2? Jak łatwo jest trwonic panstwowe pieniądze. Bylem, widzialem, doswiadczylem. Starszej pani po prostu sie nie chce. Jak pani Hoppe w Tluchowie. Za pieniadze owszem, ale nie inaczej. Tyle ze szkoda pieniędzy i zębów

A dajcie spokój ta babka ma cos z głowo byłam z dzieckem z bólem dzis o 19.48 na wejście pow do syna USIĄDŹ I SIEDŹ I CZEKAJ NASTEPNIE SPRAWDZIŁA ZĄBKI I POW SYNUŚ A WIESZ ŻE CB BEDZIE TO BOLAŁO syn zrezygnowal pyta się sześciolatka czy da zrobić czy nie najpierw idiotka wystraszyla mi to A potem dyskutowala z dzieckiem zero podejścia ma A dziecko już chodzilo do innych stomatologów żal dosłownie

Okropne stare babsko. Zajrzała i z wielkimi nerwami pow że proszę udać się do swojego stomatologa wypisze pani receptę więc się grzecznie pytam co się dzieje czy jakiś stan zapalny ropień się robi że to tak strasznie boli na co ona że się dowiem u swojego stomatologa. Zero jakiegokolwiek współczucia. Omijać szerokim łukiem.

Tam trzeba zatrudnić stomatologa a to coś co tam jest wypierdo...!!!

Byłam dzis na pogotowiu stomatologicznym w Sikorzu tragedia Pani asystentka zaspana kazała wypełnić dokumenty nie mogła sprawdzić ubezpieczenia więc trzeba było zapłacić kaucje za wizytę zwrotna w ciągu 7 dni następnie obudziła pania dr.ktora zebrała się do pracy rozwiercila ząb zatruła gdy zapytałem o chusteczke żeby wytrzeć twarz od śliny była zdziwiona czego ja chce i odpowiedziała niema ogólnie bardzo nieprzyjemna nie polecam

W Płocku niedługo trzeba będzie płacić za oddychanie... tu ze wszystkiego robi się biznes - najlepiej taki aby pracować tydzień a resztę roku liczyć pieniądze....

Stara bezczelna baba kaze placic zeby nie bolalo nie polecam szok bol gebels!!!!! Sam bym lepiej to zrobil

Pożal się Boże ja byłam z bulem po wyrwaniu zęba zrobił mi się zęboduł nawet stara Pani stomatolog nie rozumniala co to jest bo chciala dac mi zastrzyk jak do wyrwania zeba haha i powiedziala ze jak jeszcze raz przynade z tym samym bulem to musze zaplacic chore

Byłem na tym pożal się Boże ,, pogotowiu" jechałem 40 km tylko po to żeby Pani stomatolog zaproponowała mi znieczulenie i antybiotyk pomimo braku stanu zapalnego po czym dodała żebym poszedł do swojego stomatologa. Na koniec otrzymałem oswiadczenie, że jeżeli przejadę jeszcze raz z tym samym zębem to wizyta może być odpłatna. Poproszę jakiś żart. Stanowczo nie polecam. To "pogotowie" funkcjonuje tylko dla nabijania pieniędzy. NIE POLECAM Szkoda czasu i pieniędzy na dojazd.

Mówcie co chcecie ale ja jestem zadowolony z obsługi i życzliwości Pani doktor w dniu 25.01.2018 godzina 22:30 zaproponowała wszystkie metody zapobiegawcze aby nic nie bolało, okazało się - ząb mam do leczenia "kanałowego" lekarza który leczył miesiąc wcześniej na wizycie prywatnej, to ona mi spieprzyła i wziął kasę.

Pierdół a paranoja z bólem zapierdalać na sikorz z**** luby

Wszystko ładnie pięknie ale tam wgl nic nie ma jeżeli ktoś jedzie z bólem to odbija się od drzwi i tyle co to ku*** ma być gdzie mam jechać? ! Telefon głuchy i wszędzie ciemno!!!! Bilbordy powieszone w czarnej du** nic nie widać w nocy! To jest jedna wielka ściema, ponieważ pogotowie powinno być otwarte tak jak jest napisane a tu nie ma nic... nie polecam!!!!!

To jest szok co sie dzieje. Jak mozna cos takiego zrobic. Ponad 100 tysieczne miasto i nie ma pogotowia. Szok

Starszy Pan jak ma problem z dojazdem to niech poprosi najbliższą rodzinę o transport samochodem wtedy dotrze do pogotowia dentystycznego w Sikorzu

Jeżeli się pomnoży dobowy ryczałt razy 30 nocy i jeszcze 8 dni (sobota, niedziela) to wychodzi ok. 30 tys. zł miesięcznie. Jeśli więc płocka placówka zrezygnowała "z powodów ekonomicznych", to ile by chciała kasy? I to jeszcze z naszych, podatników, kieszeni.

Do R. Szanowny Panie lub Pani mieliśmy informacje od wkurzonego Czytelnika. Nasza reporterka była na miejscu, rozmawiała z pacjentami, przedstawicielami przychodni i pielęgniarkami. Kartka na wszystkich portalach wygląda identycznie, bo identycznie wyglądać musi. Oskarżanie nas o małpowanie jest nie tylko niesmaczne ale i jednocześnie najzwyczajniej głupie. Poza tym jest oczywiste, że są tematy, o których będą pisali wszyscy dziennikarze i żadna redakcja nie ma w Płocku monopolu na tematy. Pozdrawiam

W Sierpcu te nie ma i do Płocka musimy jezdzic to teraz będziemy mieli bliżej super

Bardzo miła obsługa. Młody, zgrany zespół. Nowoczesny sprzęt. Bywałam w tym gabinecie już dużo wcześniej. Nigdy nie odmówiono mi pomocy. A jeśli ktoś szuka "dziury w calym" zawsze znajdzie jakieś "ale". Czas przywyknąć, w końcu to XXI wiek drodzy Państwo.

A jak z sikorza jeździli do plocka to było dobrze i nikt nie protestował

Sikorza poprawna odmiana....!!!!!

Jesteście bezczelni, nie małpujcie z innych mediów, już nawet tytuł identyczny

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->