Rejestracja i logowanie

Bankowiec, który został literatem [ZDJĘCIA]

Wydarzenia 06-04-2018 Autor: ToP Foto: Redakcja
0

Pierwsze dwie książki napisał, gdy pracował w banku. Jakub Małecki, który był gościem Książnicy Płockiej. Ma na swoim koncie już osiem powieści i nagrodę Książka Miesiąca Literackiego „Książki”.Podczas swojego spotkania z czytelnikami z Płocka nie ukrywał, że gdyby mógł, sporo poprawiłby  w swoich pierwszych powieściach. Przyznał, że dojrzał jako autor. Zaczynał od miejskich legend z elementami fantastyki, teraz w swoich powieściach opisuje życie codzienne z jego całą magią i niezwykłością. Obdarzony jest niebanalnym poczuciem humoru, również na własny temat i sporym dystansem do samego siebie. Czyta praktycznie „od zawsze”. Robił to nawet, gdy jako dresiarz wystawał z kolegami pod blokiem. 
Autor „Dygotu”, „Śladów” i „Rdzy” wyznał, że nie opowiadane przez niego historie są najważniejsze, ale uczucia, które targają bohaterami. Kiedy pisze, często nie ma litości dla tego, co już stworzył. Skraca, tnie i wyrzuca to, co niepotrzebne. Kiedy czyta coś „słabszego”, uczy się jednocześnie, czego robić nie należy. Stara się później unikać dostrzeżonych przez siebie błędów.
Pisanie książek dla Jakuba Małeckiego spełnienie marzeń człowieka zakochanego w czytaniu, wciąż odczuwającego radość na wieść o nowej książce ulubionego pisarza.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->