Rejestracja i logowanie

Paczka do Irlandii - ceny, warunki nadania, praktyczne porady

Wydarzenia 18-02-2019 Autor: ogłoszenie
0
Paczka do Irlandii - ceny, warunki nadania, praktyczne porady

Czy wysyłka paczki z Polski do Irlandii musi się wiązać z formalnościami? Czy jedna ze stron jest zobowiązana do zapłacenia cła, VATu bądź innych opłat, których nie znamy? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zobacz jak nadawać przesyłki do tego kraju oraz o czym nie możesz zapomnieć!

Irlandia, jak mówią liczne piosenki, to druga Polska. Nie ma w tym nic dziwnego, że tak wielu Polaków wysyła liczne przesyłki właśnie w tym kierunku. Zapewne każdy z nas ma znajomego, bądź członka rodziny, który wyemigrował do tego miejsca. To stwarza pewną szansę - na zrobienie miłego prezentu. Jak powszechnie wiadomo, w anglojęzycznych krajach mało kto zachwyca się tutejszymi produktami spożywczymi. Brakuje też niektórych kosmetyków, które w Polsce są bardzo popularne, stąd robiąc paczki do Irlandii, warto skorzystać z usług https://www.epaka.pl/kurier-do-irlandii.

O czym warto pamiętać przy nadawaniu przesyłki z Polski do Irlandii?

Kurier do Irlandii to usługa, którą oferuje wielu przewoźników. Jednak korzystając z nich bezpośrednio, narażeni jesteśmy na horrendalnie wysokie koszty - jako klient indywidualny. Ponadto, zobowiązani jesteśmy do zdania paczki w centrach logistycznych, bądź opłacać dodatkowe koszty za odbiór przez pracownika. Finalnie, wysyłka może pochłonąć spore zasoby gotówkowe. Czy jest tutaj inne rozwiązanie?

Naturalnie - wystarczy wybrać brokera usług kurierskich, jak właśnie epaka.pl, pozwala to na oszczędność pieniędzy, ponieważ oferuje on swoim klientom zdecydowanie niższe ceny, niż sam przewoźnik bez jego udziału. Ponadto, sam proces nadawania paczki z Polski do Irlandii jest dziecinnie prosty! Wystarczy wypełniać odpowiednie rubryki na stronie internetowej. Na początku należy określić wymiary, wagę oraz rodzaj paczki, a do wyboru jest list, większa przesyłka, a nawet nadanie palety! W kolejnych krokach określamy miejsce odbioru oraz adresata, dodatkowe usługi i.. drukujemy list przewozowy, opłacając wszystko za pomocą szybkich przelewów. Proste i zrozumiałe, prawda? Ale chyba zapomnieliśmy o najważniejszym - formalnościach. Czy musimy o czymś pamiętać?

Cena nadania paczki do Irlandii

Ceny paczek do Irlandii zaczynają się już od 69 złotych. Wiele zależy od wymiarów paczki i wyboru pośrednika. Co ważne termin dostarczenia waha się od 3 do 4 dni roboczych.

Kurier do Irlandii - nie zapomnij o tym!

Czy nadając paczkę z Polski do Irlandii, mamy na głowie jakiekolwiek formalności? Z jednej strony tak, z drugiej - niekoniecznie. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że Irlandia, podobnie jak i Polska, należą do Unii Europejskiej. To sprawia, że wiele kłopotliwych formalności po prostu odpada już na samym początku przygotowywania przesyłek. Nie ma opłat związanych z cłem czy VATem, które mogą (choć też nie muszą) pojawić się przy wysyłaniu dalej. Nie trzeba też tworzyć skomplikowaną dokumentację dla urzędników, którzy mogą skontrolować przesyłkę.

Jednak trzeba zapoznać się z regulaminem przewoźnika. Jeżeli chcemy nadać coś "specjalnego" - produkty żywnościowe, kosmetyki, czy suplementy diety, lepiej sprawdzić czy kurier nie zamyka nam drogi. Są też produkty, których nie wolno wysyłać paczką - na przykład żywe zwierzęta, leki oraz nielegalne produkty - alkohol, papierosy, narkotyki czy broń. Być może jest to zrozumiałe i naturalne dla wielu osób, to wciąż pojawiają się takie persony, które próbują przetestować kurierów, wkładając do paczek rzeczy, które bezwzględnie nie można nadawać w paczkach bez dokumentacji.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->