Rejestracja i logowanie

Perfekcyjnie czyste auto? To jak najbardziej możliwe

Wydarzenia 05-09-2018 Autor: materiał partnera
0
Perfekcyjnie czyste auto? To jak najbardziej możliwe

Czyszczenie auta, zarówno w środku, jak i na zewnątrz wiąże się z nie lada wyzwaniem. Oprócz braku cierpliwości do niektórych rys na lakierze, które nijak nie chcą zejść i do niezmywalnych niczym plam na tapicerce, dochodzi brak czasu. Trudno to wszystko zrobić idealnie, ale zawsze trzeba próbować, bo jazda brudnym samochodem nie jest przyjemna zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażera.

Myjnia myjnią, ale sprawa nie jest taka prosta!

Wydawać by się mogło, że korzystanie z myjni ciśnieniowej  jest bardzo proste i zabiera mało czasu. Owszem, może i mało, ale wtedy efekty będę raczej mizerne. Jeśli nakierujesz na maskę czy szyby silny strumień wody z szamponem i później dokładnie spłuczesz, prawe zawsze zostaną smugi i zabrudzenia, które są trudniejsze do wyeliminowania. Zdecydowanie pożądana jest na myjni gąbka lub dobrej jakości ściereczka z odrobiną szamponu, za pomocą której wypolerujesz lakier już po umyciu auta na myjni. Oczywiście po zakończeniu mycia auta należy dokładnie wytrzeć, inaczej mogą pozostać na lakierze (szczególnie ciemnym) kropki utworzone z twardej wody. Nie jest to estetyczny widok, dlatego warto zapobiegać takim efektom.

Co do felg, to sprawa jest jeszcze trudniejsza. Mycie ich z bliskiej odległości pod ogromnym, ciśnieniem wiąże się z możliwością uszkodzenia lakieru w ich obrębie oraz elementów samej felgi. Specjalne przeznaczone do ich czyszczenia środki również mogą narobić więcej szkody niż pożytku, przez zawarte w nich chemikalia.

Ostatni etap prac związanych z czyszczeniem samochodu to polerka. Do tego przyda Ci się zestaw kosmetyków do auta, wśród których znaleźć może się wosk polerski, regenerator koloru czy też mleczko z cząsteczkami ściernymi. Efekt? Oszałamiający, ale tylko wtedy, gdy wiesz, jak czyścic bezpiecznie i efektownie samochód i wykonywać czynności w odpowiedniej kolejności.

Oddaj samochód w dobre ręce

A może watro oddać swoje auto w ręce fachowców, którzy zadbają o jego każdy centymetr. Przykładem takiego miejsca jest myjnia w Piasecznie, gdzie realizuje się kompleksowe czyszczenie samochodów, zarówno karoserii, tapicerki, czy też innych części auta. W tego typu myjniach zrealizujesz pranie lub czyszczenie jednego elementu, kilku lub całości, zależnie od potrzeby. Jest to np. konserwacja skór, odkurzanie wnętrza, czyszczenie plastików, mycie podwozia, nadwozia, silnika, usuwanie żywicy, nabłyszczanie, woskowanie, czyszczenie felg. Wszystko profesjonalnie, kilkustopniowo i z gwarancją oszałamiającego efektu.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także
<-- -->