Rejestracja i logowanie

Kamil Biliński żegna się z Wisłą

Wydarzenia 25-05-2018 Autor: ToP Foto: Wisła Płock
0
Kamil Biliński żegna się z Wisłą

W 69 meczach zdobył dla Wisły 29 bramek. Ostatni sezon nie był jednak dla niego spełnieniem marzeń. Dlatego Kamil Biliński zdecydował, że nie przedłuży swojego kontraktu z płocką Wisłą.Liczący obecnie trzydzieści lat Kamil Biliński dwukrotnie związany był z klubem z Ł 34. W latach 2011-2012 wystąpił w 51 meczach, w których 24 razy wpisał się na listę strzelców. Przed przyjściem do Wisły grał w Śląsku Wrocław, Gawinie Królewska Wola, Zniczu Pruszków i Górniku Polkowice. 
Jego pierwsza przygoda z Płockiem zakończyła się przejściem do Žalgirisu Wilno, z którym sięgnął po Mistrzostwo Litwy, Puchar Litwy i SuperPuchar Litwy. Później przyszedł czas na grę w Dinamie Bukareszt i Śląsku Wrocław. W barwach tych trzech klubów „Bilu” zagrał w 152 meczach, w których zdobył 65 goli.
19 czerwca 2017 roku ponownie zameldował się w Płocku 19 czerwca 2017 roku z nadzieją na kolejne dobre występy i zdobycze bramkowe. Niestety, tym razem okazało się, że rutynowany napastnik był zaledwie trzecim wyborem trenera Jerzego Brzęczka. Numerem jeden przez cały sezon był Jose Kante, numerem dwa – początkowo Mateusz Piątkowski, a później Oskar Zawada. Kamil Biliński w zakończonym niedawno sezonie pojawił się na boisku w osiemnastu spotkaniach, zaliczając w nich zaledwie 773 minuty. Jego bramkowe konto powiększyło się o pięć trafień. To nie były osiągnięcia, które zaspokoiłyby ambicje rutynowanego napastnika, który postanowił poszukać dla siebie nowego klubu.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->