Rejestracja i logowanie

Zawodnik Gedeona wicemistrzem Świata w K1

Wydarzenia 14-05-2018 Autor: ToP Foto: Archiwum Gedeona Płock
0

Doskonale spisał się Kacper Znajewski w Mistrzostwach Świata Iska 2018, które odbyły się na Ukrainie. Startujący w biało-czerwonych barwach zawodnik Gedeona Płock zdobył srebrny medal.

Impreza w Kijowie rozgrywana była w stylach Muay Thai , K1, Full, Light  i Semi Kontakt. Polacy wyjechali na Ukrainę ze swoim trenerem Tomaszem „Maku” Makowskim. Jednym z gości honorowych Mistrzostw Świara był Vitalij Kliczko, były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie, który swoją karierę zaczynał od kick boxingu.
W liczącej dziewięć osób reprezentacji Polski znalazł się zaledwie szesnastoletni płocczanin Kacper Znajewski. Młody Polak w półfinale rozprawił się z zawodnikiem gospodarzy, by w walce o złoto stanąć do walki z reprezentantem Niemiec. Niestety, przeciwnik Kacpra okazał się zbyt mocny, ale zawodnik z Płocka miał powody do zadowolenia, sięgając po srebro w kategorii wagowej -75 kg.
Kacper Znajewski na co dzień jest zawodnikiem UKS Gedeon Płock. Trenuje pod okiem utytułowanego zawodnika i trenera Piotra Woźnickiego. Trenuje nie tylko K1, ale również Muay Thai i boks olimpijski. W tym ostatnim w 2018 roku sięgnął po Mistrzostwo Płocka.

– Kacper jest niezwykle zmotywowanym i ambitnym wojownikiem a przy tym fajnym i inteligentnym chłopakiem. Takie zacięcie, umiejętność szybkiego i reaktywnego myślenia  powoduje szybki przyrost umiejętności i techniki walki. Ważne są też jego siła i charakter – ocenia trener Gedeona Piotr Woźnicki. – Myślę, że to dopiero początek jego sukcesów. W klubie zawsze znajdzie wsparcie i możliwości rozwoju.

 

Sam Kacper nie ukrywa, że od zawsze chciał trenować sporty walki, a dzięki Gedeonowi może spełniać swoje marzenia i rozwijać swe umiejętności. Wicemistrzostwo Świata jedynie wzmogło jego apetyt na tytuły i zmotywowało do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Kacper chce bowiem udowodnić, że nie był to jedynie jednorazowy „wyskok” i z czasem ugruntować swoją mocną pozycję na arenie międzynarodowej.
W tym roku Kacper Znajewski kończy naukę w Gimnazjum nr 8 i ma nadzieję, że uda mu się kontynuować w Płocku nie tylko naukę, ale i sportową karierę.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->