Przeważali, lecz przegrali

Wydarzenia 24-03-2018 Autor: ToP Foto: Wisła Płock
1

Wisła wykorzystała przerwę na potrzeby reprezentacji na rozegranie sparingowego spotkania ze Stomilem. Zespół z Olsztyna wygrał na stadionie im. Kazimierza Górskiego 1:0.

Drużyna prowadzona przez trenera Jerzego Brzęczka starała się długo budować swoje akcje, spokojnie przenosząc się z własnej połowy na przedpole rywala. Już w jednej z pierwszych akcji Jakub Łukowski i Damian Szymański przeprowadzili akcję, która mogłaby zakończyć się powodzeniem, jednak zabrakło w niej wykończenia. Później strzałów z dystansu próbowali Damian Szymański, Dominik Furman, Nico Varela i Jakub Łukowski. Niestety, albo piłka przelatywała obok bramki albo padała łupem Piotra Skiby.
To, co nie mogło udać się gospodarzom, powiodło się gościom. W 31. minucie Dani Ramírez wykorzystał nieudane wybicie piłki przez Seweryna Kiełpina i zdobył bramkę dającą przyjezdnym prowadzenie.
Druga połowa była niemal idealną kopią tego, co działo się przed przerwą. Gospodarze przeważali, mieli wiele stałych fragmentów gry, ale nie potrafili zdemontować dobrze tego dnia dysponowanej defensywy Stomilu. Na niewiele zdała się wiślakom aktywność Kamila Bilińskiego, który szukał okazji do zdobycia gola, ale nie udało mu się skierować piłki do siatki. Najbardziej istotna różnica między pierwszą a drugą połową polegała na tym, że w pierwszych 45 minutach Stomil zdobył gola, a po przerwie ta sztuka już mu się nie udała.

Wisła Płock - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)