Rejestracja i logowanie

Groźny wirus zaatakował Winiary. Na szczęście już po wszystkim

Wydarzenia 08-03-2018 Autor: ToP
0
Groźny wirus zaatakował Winiary. Na szczęście już po wszystkim

Oddziały onkologiczny i dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku zaatakowane zostały przez wirus RSV. Dyrektor Szpitala Stanisław Kwiatkowski przekonuje, że sytuacja została już opanowana.

Zapalenie płuc i oskrzelików, ale również zapalenie tchawicy i oskrzeli – to choroby wywoływane przez wirus RSV. Dużo groźniejsze mogą być pochorobowe powikłania, wśród których na pierwszym miejscu wymienić należy zapalenie mięśnia sercowego, które może prowadzić nawet do śmierci.
Leczenie chorób wywoływanych przez wirus RSV ma zazwyczaj charakter objawowy. Konieczne przy nim jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów oraz utrzymywanie odpowiedniej ciepłoty ciała.
Na drzwiach oddziałów dziecięcego i onkologicznego pojawiła się przed miesiącem informacja o epidemii wirusa RSV i związanymi z tym obostrzeniami. Wizyty zostały częściowo ograniczone, a dzieci poniżej czternastego roku życia nie miały prawa wstępu na oba oddziały,
Z informacji przekazanych przez dyrektora Stanisława Kwiatkowskiego wynika, że sytuacja została już opanowana. Dyrektor zaznaczył też, że co jakiś czas zdarza się, że w jednym ze szpitali dochodzi do podobnej sytuacji. I nie dotyczy to wyłącznie prowadzonej przez niego placówki.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->