Rejestracja i logowanie

Przejazdy pod lupą drogówki

Wydarzenia 02-03-2018 Autor: ToP
0
Przejazdy pod lupą drogówki

Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych wezmą pod lupę funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Płocku w trakcie zbliżającego się weekendu.


W naszym regionie wypadku na przejazdach kolejowych nie zdarzają się zbyt często. Jednak większość zdarzeń tego typu kończy się tragicznie. Kiedy w samochód znajdujący się na przejeździe uderzy jadący pociąg, zazwyczaj pasażerowie auta mają niewielkie szanse na przeżycie.
Niedawno doszło do zdarzenia na niestrzeżonym przejeździe przy ulicy Norbertańskiej w Płocku. Na szczęście szynobus, który zderzył się z samochodem osobowym, jechał na tyle wolno, że obyło się bez konsekwencji. Zagrożenie zdarzeniami tego typu jest jednak na tyle poważne, że nie należy go lekceważyć.
Właśnie dlatego najbliższy weekend policjanci z płockiej drogówki będą prowadzić działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Zwrócą szczególną uwagę na kierowców i pieszych, którzy w rejonie przejazdów kolejowych i na samych przejazdach nie stosują się do przepisów.
a

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->