Rejestracja i logowanie

Nowy sposób oszukiwania. Tym razem przez SMS

Wydarzenia 02-03-2018 Autor: ToP
0
Nowy sposób oszukiwania. Tym razem przez SMS

"Nieuregulowanie zadłużenia w kwocie 6 zł spowoduje zablokowanie połączeń. Link do płatności ważny 2h". Wiadomość tej treści odebrana na telefonie komórkowym może okazać się początkiem poważnych problemów.

Okazuje się, że oszuści żerujący na ludzkiej naiwności są kreatywni ponad miarę. Tym razem rozsyłają wiadomości sms-owe z wezwaniem do spłaty rzekomego zadłużenia. Osoba, która w dobrej wierze otworzy podany link, wejdzie na fałszywą stronę pośrednika płatności, która znajduje się na serwerze kontrolowanym przez oszustów.
Kiedy wybierze się sposób płatności (bank lub karta płatnicza), następuje przekierowanie na stronę, która podszywa się pod system banku. I tu zaczynają się prawdziwe schody. Po zalogowaniu się i podaniu kodów autoryzacyjnych trzeba się liczyć z przejęciem poufnych danych przez oszustów i wykorzystaniu ich do dokonania transakcji z naszego konta.
Linki do fałszywych stron popularnych serwisów, które oferują natychmiastowe płatności znaleźć można również na niektórych serwisach aukcyjnych.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->