Rejestracja i logowanie

Zamkną publiczność w Piekiełku i nikt nie wyjdzie

Wydarzenia 07-12-2017 Autor: mg
0

Druga premiera tego sezonu czeka sympatyków sztuki teatralnej. Tym razem scena będzie należała do młodych. Pod każdym względem.

Młody autor sztuki, młody reżyser, młoda scenografka i aktorzy. Wszystko złoży się w całość w polskiej prapremierze dramatu „Magik”  Jarosława Jakubowskiego, która odbędzie się w płockim teatrze.

- To historia o marzeniu, które nie pozwala zaznać spokoju – czytamy w informacjach o spektaklu.

Mateusz Olszewski, reżyser spektaklu, wyznaje, że wyjątkowo ceni dramatopisarstwo Jakubowskiego.

- W samym „Magiku” urzekł mnie upór w dążeniu do celu. Sprawi to, że bohater ostatecznie magii dotknie. Wszystko to za sprawą przewodnika – kobiety, która też jest częścią jego jaźni – mówi Olszewski.

Reżyser jest także aktorem. Do płockiego teatru trafił kiedyś na zastępstwo w „Poskromieniu złośnicy”. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na młodego człowieka, który podejmie się wyreżyserowania spektaklu.

W przedstawieniu zagrają Bogumił Karbowski, jako Magik Tim i Julia Chętkowska, jako jego towarzyszka Lotta. Warto podkreślić, że aktor musiał częściowo opanować sztukę prestidigitatorską i robił to pod okiem profesjonalnego iluzjonisty, Damiana Krażewskiego.

Autorką scenografii jest Joanna Walisiak.

Spektakl trwa około godziny. Na czas jego trwania, publiczność zostanie odcięta od świata za pomocą szafy, która stanie w drzwiach.

Premiera odbędzie się w czwartek 14 grudnia o godzinie 19 na scenie Piekiełko w płockim teatrze dramatycznym.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->