Orlen Wisła bogatsza o cztery oczka

Wydarzenia 06-12-2017 Autor: ToP
0

Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Przybeckiego wygrała, zgodnie z przewidywaniami z Wybrzeżem 31:26. Gospodarze pokazali się jednak w Ergo Arenie z jak najlepszej strony.

– Granie co trzy dni nie jest łatwe. Wprawdzie mamy szerszą ławkę, ale mecze w Lidze Mistrzów i długie podróże potrafią zrobić swoje – mówił przed meczem Maciej Gębala.

Młody kołowy nafciarzy okazał się bardzo przewidujący. Drużyna z Gdańska udowodniła bowiem, że wie, na czym polega piłka ręczna i że we własnej hali jest w stanie postawić się każdemu rywalowi. I nawet w przypadku porażki nie musi wstydzić się swojej postawy.
Przez pierwszy kwadrans to Wybrzeże nadawało ton wydarzeniom na placu gry, bezlitośnie wykorzystując wszystkie błędy nafciarzy. Chwilami miejscowi mieli nawet dwie bramki przewagi.
W końcu jednak zespół płocka wziął sprawy w swoje ręce, wypracowując sobie nieznaczne prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy niebiesko-biało-niebiescy mieli już nawet cztery oczka przewagi, ostatecznie jednak na przerwę schodzili przy trzybramkowym prowadzeniu.
Chwilę po rozpoczęcie drugiej połowy nafciarze powiększyli swoją przewagę do pięciu bramek. Kilka minut później różnica wynosiła już +7 na korzyść ekipy prowadzonej przez trenera Piotra Przybeckiego. A jednak Wybrzeże po raz kolejny zdołało podnieść się do walki i zmniejszyć swe straty do zaledwie trzech oczek. Być może gdyby gdańszczanie walczyli z nieco słabszą ekipą, mieliby szansę na odwrócenie losów pojedynku. W konfrontacji z Orlen Wisłą nie było to jednak możliwe. Wicemistrzowie Polski dopisali do swojego konta kolejne cztery punkty. Następny sprawdzian umiejętności czeka ich już w sobotę 9 grudnia. Tego właśnie dnia o 12.45 zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn.

Wybrzeże Gdańsk – Orlen Wisła Płock 26:31 (12:15)