Rejestracja i logowanie

Płocczanka i wybory miss. Co mają wspólnego?

Wydarzenia 06-12-2017 Autor: anb Foto: archiwum prywatne
0

Tegoroczne wybory Miss Supranational, Mistera Supranational oraz Miss Polski płocka fryzjerka Natalia Jankowska obserwowała zza kulis. To jej umiejętnościom uczestniczki i uczestnicy konkursów zawdzięczali swoje fryzury. Jak wyglądała jej praca? 

Właścicielka Studia Fryzjersko-Kosmetycznego "Lejdis" znalazła się w grupie 20 fryzjerów, których zadaniem było podkreślenie naturalnego piękna kandydatek i kandydatów do tytułu Miss i Mistera. Jak sama podkreśla, udział w tak dużym wydarzeniu dodał jej pewności siebie i był dobrym sprawdzianem umiejętności. Trzydniowy Festiwal Piękna odbył się w Krynicy Zdrój i był transmitowany przez telewizję Polsat oraz 100 stacji telewizyjnych na całym świecie. 

- Od 6 lat współpracuję z marką Montibello, cały czas się szkolę i śledzę aktualne trendy. Współpracuję także z Akademią Zaremba, a propozycja udziału w konkursie była dla mnie formą docenienia mojej pracy - mówi Natalia Jankowska.

Udział w wydarzeniu był wyróżnieniem, ale też wyzwaniem. To, co widzieliśmy na ekranach telewizorów, to tylko namiastka całego przedsięwzięcia. Nad efektem końcowym pracował sztab ludzi, wśród nich płocczanki. 

- Pierwszego dnia miałyśmy niecałe 2 godziny i prawie 60 kandydatek - mówi Natalia - Każda z nich chciała wyglądać jak najładniej i do każdej należało podejść indywidualnie - dodaje - Był pośpiech, była adrenalina, ale okazało się, że odnajdujemy się w tym świetnie - podsumowuje.

Z właścicielką Studia Fryzjersko-Kosmetycznego "Lejdis" pojechała także asystentka Joanna Duplicka.

- Jej przygoda z fryzjerstwem dopiero się zaczyna, tym bardziej było to dla niej wyjątkowe wydarzenie - mówi Natalia.

Czy otoczenie znanych osób wpływało dekoncentrująco na pracę?

- W tamtej chwili byłyśmy skupione na swoim zadaniu i szczerze powiem, że nie robiło to na nas wrażenia - mówi Natalia - Nikt nie dał nam jednak odczuć, że jesteśmy tylko fryzjerami. Wszyscy pracowaliśmy nad tym, żeby całokształt wydarzenia był idealny i każdy z osobna był za to w równym stopniu odpowiedzialny - dodaje. 

Czy przygotowanie kandydatek i kandydatów do startu w wyborach wymagało dużego nakładu pracy?

- Jak każda z nas z rana nie wygląda idealnie, tak w przypadku uczestniczek, jakaś praca musiała zostać wykonana - z uśmiechem mówi Natalia - Zaangażowani byli fryzjerzy, styliści, makijażyści, którzy z każdego z uczestników starali się wydobyć to, co najlepsze - dodaje.

Jak pracowało się z pretendentami do tytułu Miss i Mistera?

- Każda z osób starających się o tytuł na pewno miała niepowtarzalną urodę i każda z nich oraz każdy z nich był wyjątkowy jako człowiek - mówi Natalia - Dało się to odczuć podczas rozmowy - dodaje - To normalni ludzie, a relacje, które udało się nawiązać były bardzo przyjacielskie - podsumowuje.

Czy fryzjer to trudny zawód?

- Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ ja robię to, co uwielbiam - mówi Natalia - Kręci mnie niesamowicie to, co robię. Nawet po 10 godzinach pracy nie czuję się zmęczona - dodaje - Idę z duchem czasu, cały czas odkrywam coś nowego, a relacje, które w tej pracy nawiązuję są bezcenne - podsumowuje.

Jak, po takich doświadczeniach oceniasz naszą lokalną urodę? 

- Słowiańska uroda jest niepowtarzalna - mówi Natalia - Naprawdę, podczas wyborów wyróżnialiśmy się z tłumu, zarówno kobiety, jak i mężczyźni - Polki, które brały udział w konkursie były bardzo zadbane, miały piękne włosy i warto to podkreślić - dodaje - Wszyscy byli po prostu piękni - uśmiecha się Natalia.

Festiwal Piękna odbył się w dniach 1 - 3 grudnia w Krynicy Zdrój. W konkursie Miss Supranational 2017 wystartowało 65 najpiękniejszych kobiet z całego świata. Prestiżowy tytuł, korona oraz nagroda główna - 30 tysięcy dolarów, trafiły do kandydatki z Korei Południowej. O tytuł Mistera Supranational 2017 rywalizowało natomiast 34 kandydatów. Po raz drugi w historii wybrano reprezentanta Wenezueli. Z kolei o tytuł Miss Polski ubiegały się 24 kandydatki. Korona najpiękniejszej trafiła do Kamili Świerc z Opola. 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->