Rejestracja i logowanie

Zapowiada się naprawdę duuuże opóźnienie budowy obwodnicy…

Wydarzenia 04-12-2017 Autor: Magda Grodecka
0
Zapowiada się naprawdę duuuże opóźnienie budowy obwodnicy…

Tydzień temu pisaliśmy na portalu, że wykonawca trasy północno- zachodniej w Płocku, firma Skanska, złożyła wniosek do ratusza o przedłużenie terminu wykonania obwodnicy i że budowa się opóźni. Dzisiaj wiadomo, że dużo się opóźni, choć nie ma jeszcze ostatecznej decyzji ratusza w sprawie wniosku firmy.

 II etap inwestycji miał się zakończyć do 30 listopada 2017 roku. Budowniczy proszą o aneksowanie umowy do końca maja 2018 r. W urzędzie miasta jeszcze nie wiedzą, czy ratusz wyrazi zgodę na półroczne przesunięcie terminu realizacji projektu.

- Na razie mamy tylko wniosek o przedłużenie terminu do 30 maja 2018. Jest w dużym stopniu uzasadniony ze względu na warunki pogodowe. Podobnie jak wszystkie opóźnione inwestycje drogowe w całym kraju. W przypadku obwodnicy wykonawca jest w stanie udokumentować 26 dni roboczych, w trakcie których nie był w stanie (ze względu na deszcz) wykonywać pracy. A trzeba pamiętać, że ustanie opadów nie oznacza automatycznie, że wykonawca może podjąć się od razu pewnych robót. W rezultacie mamy na budowie ok. 1,5 miesiąca opóźnienia, czyli w sumie niedużo, ale oznacza to, że część robót wykończeniowych może odbywać się w grudniu. A układanie np. asfaltu przy takiej pogodzie, jak obecnie jest nieracjonalne – tłumaczy Hubert Woźniak z zespołu ds. współpracy z mediami.

Można się tylko domyślać, że ratusz sam jest zdziwiony bardzo długim terminem, który zaproponowała Skanska. Jeszcze niedawno na konferencji prasowej przy obwodnicy, prezydent Andrzej Nowakowski, brał, co prawda, pod uwagę opóźnienie prac spowodowane, jak tłumaczył, pogodą, ale zapewniał, że w tym roku II etap budowy powinien się zakończyć.

Obecnie w ratuszu nadal trwają analizy wniosku wykonawcy inwestycji pod kątem technicznym i prawnym.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->