Rejestracja i logowanie

Jak miasto przygotowało się do zimy?

Wydarzenia 01-12-2017 Autor: mg Foto: poglądowe
0
Jak miasto przygotowało się do zimy?

Pierwszego śniegu już doświadczyliśmy. Zima przed nami, więc miasto musi być na nią przygotowane. „Muniserwis” otrzymał od ratusza dotację celową z przeznaczeniem na zakupy sprzętu do walki z zimowymi uciążliwościami.

Odpowiedzialny za porządek w mieście zakład, zakupił za pieniądze otrzymane od miasta m.in.  posypywarko – solarkę za 130.000,00 zł i pług do odśnieżania za kwotę 20.945,83 zł.  W „Muniserwisie” zapewniają, że maszyny są nowoczesne o najwyższych parametrach użytkowych, kompatybilne z posiadanymi już pojazdami. 

- Do obsługi akcji zimowej posiadamy sześć pługo-solarko-posypywarek, osiem pługo-piaskarko-posypywarki i cztery pługi odśnieżne. Dodatkowo posiadamy specjalistyczny sprzęt do zimowego utrzymania terenów gminnych jak chodniki, place, miejsca postojowe. Jest to 5 mniejszych, specjalistycznych pojazdów, które mogą poruszać się na chodnikach bez ich uszkodzenia oraz można nimi manewrować w miejscach, gdzie jest mało przestrzeni – informują w „Muniserwisie”.

 Akcję zimową zakład rozpocznie z ok. 1.000 ton piasku i ok. 900 tonami soli.

- Dalsze zakupy realizować będziemy na bieżąco, w miarę potrzeb wynikających z warunków pogodowych – mówią w „Muniserwisie”.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->