Rejestracja i logowanie

Atak nożownika: ofiara była zupełnie przypadkowa

Wydarzenia 01-12-2017 Autor: jw
0
Atak nożownika: ofiara była zupełnie przypadkowa

Prokurator postawił zarzuty sprawcy zdarzenia na ul. Piłsudskiego. Mężczyzna leczył się psychiatrycznie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 24 listopada, około godziny 10. Na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego na wysokości Coteksu została zaatakowana 66-letnia kobieta. Mężczyzna ranił ją nożem na chodniku w rejonie przystanku autobusowego przy ul. Piłsudskiego. Przypadek sprawił, że na miejscu był policjant i robotnicy, którzy zareagowali błyskawicznie. Policjant zaczął krzyczeć i biec w kierunku napastnika, a gdy ten zaczął uciekać w kierunku Podolszyc, do pościgu włączyli się pracujący opodal mężczyźni. Na skutek tych działań napastnik został zatrzymany. Kobieta przeżyła, ale doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

Prokuratura Rejonowa postawiła zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa.

- Zdarzenie miało charakter dynamiczny i rozgrywało się pomiędzy Coteksem a Zakładem Energetycznym na ul. Piłsudskiego. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany sprawca ataku - 38-letni Mariusz S., w następnej kolejności został podjęte czynności procesowe, a w sobotę prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa - wyjaśnił Norbert Pęcherzewski z Prokuratury Rejonowej w Płocku. - Mariusz S. nie ustosunkował się do przedstawionych mu zarzutów, nie podjął rozmowy z prokuratorem, nie złożył wyjaśnień. Prokurator w następnej kolejności skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie na okres 3-miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku.

Kobieta została zaatakowana zupełnie przypadkowo, bo po prostu miała tego pecha, że stanęła Mariuszowi S. na drodze. 

- Ofiara napaści miała to nieszczęście znaleźć się na drodze sprawcy. Najbardziej prawdopodobną przyczyną ataku są problemy zdrowotne mężczyzny, który leczył się w przeszłości psychiatrycznie - powiedział prokurator. - Zaatakowana kobieta przebywa obecnie w szpitalu, ale jej stan nie stanowi zagrożenie dla życia.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->