Rejestracja i logowanie

Szczęśliwa trzynastka Elgaconu [ZDJĘCIA]

Wydarzenia 12-11-2017 Autor: ToP
1

Organizatorzy tegorocznej edycji Konwentu Fantastyki zapowiadali, że rozprawią się z obowiązującymi w naszym kraju przesądami. I udało im się to doskonale. Smaczku temu faktowi dodaje fakt, że Elgacon organizowany był po raz trzynasty. 


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że tegoroczna edycja święta miłośników wszystkiego, co wiąże się z szeroko pojmowaną fantastyką pobiła rekord frekwencji. Po raz pierwszy w historii konwentu liczba jego uczestników zbliżyła się do pięciuset.
Oczywiście, nie wszyscy pojawili się jednocześnie. I całe szczęście, bo mogliby nie pomieścić się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 przy ulicy Czwartaków.
Bardzo interesującą ekspozycję przygotowała ekipa płockich Zwierzakolubów, którzy zaprezentowali zwierzaki, które niezbyt często spotkać można w domowych hodowlach. Wiele z nich uchodzi za bardzo niebezpieczne. Często całkiem bezpodstawne. 


- Owszem, skorpion ma jad, ale jest on porównywalny z jadem pszczoły - tłumaczył nam jeden ze Zwierzakolubów. - Trzeba też pamiętać, że skorpion atakuje tylko w przypadku, gdy czuje się zagrożony. Poza tym rzadko kiedy atakuje ludzi.

 

Wielbiciele gier podzielili się na kilka grupek - część z nich zasiadła przy plaszówkach, inni wybrali gry telewizyjne (w które grać można było na wielkich telewizorach typu Smart) lub komputerowe. Stanowiska dla graczy praktycznie nigdy nie były puste.
Nie brakowało chętnych do spróbowania swoich sił w walce na miecze (oczywiście takie, które nikomu nie mogły zrobić krzywdy) czy w strzelaniu z łuku. Był też kiermasz wydawnictw przygotowanych przez organizatorów, a także loterie i wiele innych atrakcji. 

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Wkradł się mały błąd: szkoła znajduje się przy ulicy Czwartaków. Dziękujemy za przybycie na Elgacon oraz za zdjęcia. : D Zapraszamy za rok!

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->