Rejestracja i logowanie

Strażak Sam w Galerii Wisła - nauka przez zabawę [ZDJĘCIA]

Wydarzenia 12-11-2017 Autor: ToP
0

Wielka frajda dla wszystkich miłośników popularnej kreskówki - tak najkrócej można opisać spotkanie ze Strażakiem Samem, które w Galerii Wisła odbyło się w niedzielę 12 listopada. Co ciekawe, do grona fanów Strażaka Sama zaliczyć można nie tylko dzieci, ale również ich rodziców.  

Kolejki, które w niedzielne popołudnie ustawiały się w Galerii Wisła, przywodziły na myśl czasy, gdy najbardziej atrakcyjne towary dostępne były wyłącznie na kartki. Tylko, że tym razem chodziło o spotkanie z bohaterem dziecięcej wyobraźni. Strażak Sam przyciągnął prawdziwe tłumy. Co ciekawe, w wielu przypadkach okazywało się, że dorośli są nie mniej zainteresowani serialowym bohaterem niż ich rodzice. 
Organizatorzy przygotowali kilka stanowisk, na których dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością przy rysowaniu, pomalować sobie buzię, poprosić o nową fryzurę. Był tor, po którym jeździł "wóz strażacki" gotów do przewiezienia wszystkich chętnych, stanowiska, gdzie można było wykazać się swoją wiedzą na temat sprzętu używanego przez strażaków bądź numerów alarmowych. Niesamowitym powodzeniem cieszyło się stanowisko, na którym maluchy mogły fotografować się ze Strażakiem Samem.
Każdy z małych miłośników kreskówki mógł otrzymać Dyplom Młodego Kadeta, na którym zbierał specjalne pieczątki potwierdzające zaliczenie konkurencji przeprowadzanych na kolejnych stanowiskach. 
Spotkanie ze Strażakiem Samem stało się dla organizatorów okazją do zaproszenia Ochotniczej Straży Pożarnej Podolszyce. Prezentowali oni swój sprzęt ratowniczy, w tym specjalne nosze używane w ratownictwie wysokościowym, uczyli też, jak powinno wykonywać się sztuczne oddychanie. Okazało się, że stanowisko strażaków-ochotników z Podolszyc cieszyło się nie mniejszą popularnością niż te związane ze Strażakiem Samem. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że to jedno z największych osiągnięć imprezy w Galerii Wisła. 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->