Rejestracja i logowanie

Za mundurem damy sznurem

Wydarzenia 12-11-2017 Autor: ToP
2

Komenda Miejska Policji w Płocku zatrudnia aż 55 funkcjonariuszek oraz 59 pracownic cywilnych. Część z nich zatrudniona jest na komisariatach i posterunkach poza Płockiem.

Aby dostać się do policji, trzeba przejść wiele testów, z którymi często nie radzą sobie nawet silni mężczyźni. A jednak okazuje się, że co im nie udaje się , często potrafią zrobić kobiety. Przechodzą zarówno sprawdziany fizyczne, jak i psychologiczne. Później jest pół roku szkolenia, by w końcu pojawić się w jednostce, do której dostały przydział.
Panie w mundurach nie ukrywają, że policja jest bardzo zhierarchizowana, wymagająca. Podstawa służby to wykonywanie rozkazów i poleceń przełożonych. Nie można też nie zauważyć, że funkcjonariusze policji niejednokrotnie podczas interwencji narażają się na rozmaite niebezpieczeństwa. 
Trzeba też pamiętać, że nie przez przypadek nie mówimy o pracy w policji lecz o służbie. Tu nie ma siedzenia od 8.00 do 16.00. Czasami kończy się o 22.00, czasami później. Bywa, że służba przypada na godziny nocne. Niejednokrotnie zdarza się, że trzeba zostać po godzinach.
A jednak pań chętnych do służby w policji nie brakuje. W Płocku jest aż 55 policjantek, z czego po dziesięć pracuje w wydziałach ruchu drogowego i prewencji. W tym drugim cztery funkcjonariuszki to dzielnicowe. Sześć pań to funkcjonariuszki wydziału o spraw walki z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu. Po pięć pań służy w wydziale do spraw walki z przestępczością gospodarczą i w wydziale do spraw walki z przestępczością przeciwko mieniu.
Jedna kobieta znajduje się w ekipie techników policyjnych, jedna jest dyżurnym. Siedem pań służy w wydziale patrolowo-interwencyjnym. Dziesięć – na komisariatach i posterunkach poza główną siedzibą KMP Płock. 
Poza 55 funkcjonariuszkami Komenda Miejska Policji w Płocku zatrudnia również 59 pracownic cywilnych. Są wśród nich sprzątaczki, sekretarki czy pracownice biurowe. Część z nich również zatrudnionych jest poza główną siedzibą MKP Płock. 

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Gratulacje dla tych Pań ale lepiej byłoby gdyby faktycznie wzięły się za robotę i wywiazywaly sie ze swoich obowiązków. Dostajecie takie same pieniądze jak Panowie w mundurach a odpowiedzmy sobie szczerze nie robicie nawet połowy tego co faceci

Dzisiaj zajebiście panowie wywiązywali się ze swoich obowiązków jak jechali na terenie Płocka 20 km/h w miejscu gdzie była podwójna ciągła i tamowali ruch żeby zmusić kogoś do wyprzedzania bo przecież statystyki same się nie zrobią.

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->