Rejestracja i logowanie

Michał Rzewuski po programie w The Brain stał się bardzo popularny

Wydarzenia 11-11-2017 Autor: Joanna Winiarska Foto: JW, TV Polsat
1

Zaprosiliśmy znanego płockiego speedcubera do podzielenia się swoimi wrażeniami po słynnym występie w programie The Brain. Genialny Umysł. 

Płocki speedcuber - Michał Rzewuski - został zwycięzcą ostatniego odcinka drugiego sezonu programu „The Brain. Genialny Umysł”.

Jakiemu wyzwaniu musiał sprostać? Otóż musiał ułożyć sześć różnych kostek w ciągu stu sekund. Uporał się z tym zadaniem w 81 sekund - w efekcie czego uzyskał aż 66 procent głosów widowni i zszedł ze sceny z czekiem na 30 tysięcy złotych i tytułem Genialnego Umysłu. 

Występ w programie oczywiście przyczynił się do "rozkwitu" jego popularności, ale już wcześniej udało mu się zasłynąć i poznać się od tej genialnej strony...

Przypomnijmy, iż 17-letni płocczanin (uczeń Jagiellonki) zdobył ogromną popularność ułożeniem z kilkuset kostek Rubika portretu Michała Pazdana, reprezentował Polskę w tegorocznej edycji mistrzostw świata w układaniu tejże kostki w Paryżu, a rok temu został mistrzem Europy w rywalizacji zabawką logiczną Skewb. Obecnie bije rekordy światowe w jej układaniu. Zajmuje mu to...dosłownie 3 sekundy. 

Co teraz się z nim dzieje i co zrobi z nagrodą, opowiada nam Michał

Michał nie kryje, że udział w programie The Brain wpłynął na jego życie bardzo pozytywnie. Stał się bardziej popularny w szkole, lepiej radzi sobie z trudnymi sytuacjami.

-Tak, dostałem bardzo dużo zaproszeń i wiadomości w internecie, a w szkole gratulowało mi bardzo dużo osób - nie kryje radości Michał.

Choć jest zadowolony ze swojego występu, to generalnie twierdzi, że mogło być jeszcze lepiej.

- Jestem z niego zadowolony, ale myślę że mogło być lepiej, na pewno potrafię zrobić to dużo szybciej - dodaje.

Najbardziej stresowały go próby, ale gdy już opanował pierwszy lęk i nieznane...wszystko poszło dużo sprawniej i w miarę uspokoił nerwy. Jednak presja była ogromna. Wiedział przecież, że wszyscy będą go oglądać i zrozumiałe było, że chciał wypaść jak najlepiej.

- Bardzo stresująca była dla mnie próba, ponieważ pierwszy raz miałem kontakt z taką sceną, ale już na nagraniu było lepiej, choć wciąż czułem presję - podkreśla chłopak.

Nagroda, którą otrzymał, jest bardzo duża jak dla takiego młodego człowieka. Co z nią zrobi? Wyda na przyjemności, czy ulokuje gdzieś w bezpiecznym miejscu?

- Nie mam jeszcze określonego celu, obecnie mam zamiar ulokować nagrodę - tłumaczy Michał.

Ponieważ występy przed publicznością, czy zmagania wiążą się z ogromnym stresem, zapytaliśmy, jaka jest jego recepta na zachowanie zimnej krwi...

- Sposobem na opanowanie stresu? Oczywiście speedcubing - układanie różnych kostek logicznych na czas - podkreśla pasjonat.

A jakie plany na przyszłość. Co dalej? Jak się młody zwycięzca widzi za parę lat. Czy zamierza rozstać się ze swoją pasją, czy nie odpuści? 

- Układam kostki już od prawie 4 lat - odpowiada Michał. -  Moja przygoda zaczęła się gdy kolega z klasy zakupił kostkę Rubika ze sklepiku szkolnego mojej szkoły podstawowej, potem kupił ją brat i dotarła do mnie. Nauczyłem się ją układać i trenuję do dzisiaj. Na swoim koncie mam 5 rekordów świata w kostce skewb, mistrzostwo Europy, wicemistrzostwo świata w tej konkurencji oraz mistrzostwo Polski w układaniu klasycznej kostki Rubika. Za tydzień jadę na mistrzostwa Polski i mam nadzieję, że uda mi się poprawić wiele wyników. 

I oczywiście będziemy trzymać za Ciebie, Michał, kciuki. Mieć pasję, robić to, co się lubi, a nawet kocha? Wtedy życie nabiera sensu, a droga do celu staje się fascynującą przygodą. Może nie zawsze usłaną różami, ale czy w życiu tylko o to chodzi? Przecież tak naprawdę to zwykle po trudnej walce docenia się sukces... I tego Ci życzymy. A Czytelnicy? Na pewno również!
 

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Ooo ale gwiazda

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->