Rejestracja i logowanie

50 razy zdawał teoretyczny egzamin na prawo jazdy, to się nazywa wytrwałość

Wydarzenia 10-11-2017 Autor: anb Foto: WORD w Płocku
3
50 razy zdawał teoretyczny egzamin na prawo jazdy, to się nazywa wytrwałość

Mimo, iż w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Płocku zdarzają się tacy "stali bywalcy", to ogólna zdawalność egzaminów na prawo jazdy jest na wysokim poziomie. 

Teoretyczny egzamin w płockim ośrodku zdaje ok. 49 % osób, a praktyczny blisko 52 % egzaminowanych.

- Dzięki tak wysokiej zdawalności WORD w Płocku znajduje się obecnie w czołówce w skali kraju - mówi Mariusz Kowalczyk- egzaminator nadzorujący w WORD Płock.

Średnio do egzaminu na prawo jazdy podchodzimy od 3 do 7 razy. Ilość osób, które zdają za pierwszym razem jest jednak coraz większa. Co ciekawe z teorią bardzo dobrze radzą sobie osoby starsze, które często zdają ten egzamin przy pierwszym podejściu. Tu zdawalność szacuje się na blisko 74 %. W praktyce jest już różnie. Najstarsza kobieta ubiegająca się o prawo jazdy miała pesel zaczynający się od cyfr 53, najstarszy Pan urodził się w 1949 roku. Osoby te zdały teorię za pierwszym podejściem.

Jak wygląda praktyka? Na czym zazwyczaj "łapią" nas egzaminatorzy?

- Błędy wynikają najczęściej z niedostosowania się do sygnalizacji świetlnej, wymuszenia pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu oraz podczas zmiany pasa ruchu, a także wymuszenie pierwszeństwa pieszym- informuje Mariusz Kowalczyk.

Kurs na prawo jazdy kat. B kosztuje w Płocku średnio od 1100 do 1400 zł, w tym mamy 30 godzin teorii i 30 godzin praktyki. Natomiast za egzamin teoretyczny zapłacimy 30 zł. Egzamin praktyczny to koszt 140 zł. Ale to nie koniec wydatków, sam dokument też kosztuje - 100 zł. Do tego jeszcze potrzebne jest nam orzeczenie lekarskie i aktualne zdjęcie. To, ile będzie nas kosztowało upragnione "prawko", zależy oczywiście od liczby podejść do egzaminu oraz ilości dodatkowych godzin, które możemy wykupić w Ośrodku Szkolenia Kierowców. 
Od 2013 roku, jeśli ubiegamy się o prawo jazdy po raz pierwszy, zanim zapiszemy się na kurs  musimy także wyrobić sobie Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Jest to numer, dzięki któremu można w łatwy sposób zidentyfikować potencjalnego kierowcę i sprawdzić np. czy osoba taka nie naruszyła przepisów w sposób, który uniemożliwia jej ubieganie się o powyższy dokument. Nadanie numeru jest bezpłatne, aby go uzyskać należy zgłosić się z odpowiednim wnioskiem do urzędu miasta. Po zdanym egzaminie państwowym, WORD przekazuje drogą elektroniczną informację do organu wydającego prawo jazdy. Zamówione prawo jazdy odbieramy w  Oddziale Komunikacji. Trwa ok. 14 dni od dnia uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu. 

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę w teście teoretycznym? Tu znajdziesz kilka przykładowych pytań : https://e-testynaprawojazdy.pl/

Ile razy podchodzili do egzaminu nasi czytelnicy?

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Dlatego ja kupiłam prawko z clubcardu bo nie lubię się stresować xD Najlepsze jest to, że z moich znajomych nikt nie zorientował się co i jak.

E Płock e **** artykuł ten dotyczy zdawalnosci I jest ile razy ktoś zdawał , no ile i cisza . Te pismaki szukają tematu niestety , a co wnasza do życia ? Jakie szczere informacje ? Zerowe więc radzę piszcie mniej a konkretniej

A tytuł czego dotyczy? Monachium?

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->