Rejestracja i logowanie

Remont ul. Zawidzkiego, parkingi na Miodowej? Przyjdźcie porozmawiać z prezydentem!

Wydarzenia 09-11-2017 Autor: jw
4
Remont ul. Zawidzkiego, parkingi na Miodowej? Przyjdźcie porozmawiać z prezydentem!

Będzie to dobra okazja do poruszenia wszystkich ważnych spraw dla mieszkańców osiedla.

Rada Mieszkańców Osiedla Miodowa zaprasza na spotkanie z prezydentem Andrzejem Nowakowskim. Tematyka spotkania ma dotyczyć planowanych inwestycji, inicjatyw, propozycji, jak również problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy osiedla - przede wszystkim kompleksowy remont ul. Zawidzkiego wraz z chodnikami i potrzeba utworzenia parkingu.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 23 listopada, o godz. 17, w Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Miodowej 13a.

- Powodem podjęcia takiego tematu jest fakt, iż w przyszłym roku dzieci z klas 1-3 SP nr 17 przenoszą się do budynku obecnego Gim nr 4, gdzie ul. Zawidzkiego stanowi główny dojazd do szkoły - mówi Mariusz Kinalski, przewodniczący Rady Mieszkańców Osiedla Miodowa. - Ponadto znajdujące się tam chodniki, po których trzeba przejść, by dostać się do budynku, nie były remontowane od ponad 20 lat, tak samo jak nawierzchnia ulicy Zawidzkiego - kontynuuje. - Od wielu lat ulica jest remontowana jedynie w postaci uzupełnienia ubytków, skutkiem czego jej stan, jak i znajdujących się tam chodników, powoduje zagrożenie dla dzieci. Ponadto fatalny stan nawierzchni ul. Zawidzkiego nie spełnia norm stosowanych w obecnych czasach, co również stanowi zagrożenie, zarówno dla kierowców (rodziców dowożących dzieci do szkoły) jak i dla dzieci, które tamtędy przechodzą.

Kolejnym tematem poruszanym na spotkaniu będzie budowa parkingu dla mieszkańców na terenie należącym do Politechniki.

- W ostatnim czasie został zamknięty parking marketu Kaufland, z którego do niedawna korzystali mieszkańcy. Z ustaleń  przewodniczącej RMO Katarzyny Kalinowskiej wynika, że władze uczelni patrzą przychylnie na pomysł dzierżawy terenu Politechniki miastu pod parking dla mieszkańców. Na osiedlu Miodowa brak miejsc parkingowych i to jest bardzo znaczący problemem, który z każdym dniem tylko się pogłębia i stąd nasza reakcja, by możliwie jak najszybciej temu zaradzić - podkreśla przewodniczący.

 

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Walczyc mordeczki !! jesteśmy z wami !!! jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej ! brawo RADNI !

Widziałem ulotki wyborcze na których był Soczewa,Kanel, Jamajka, Moryń itp. pomyślałem ale zwała będzie sie działo ;-) i dzieje się bardzo pozytywnie dla słodkich ! miłe zaskoczenie bo sadziłem sam nie wiem... albo będa się wygłupiać, albo sobie nie poradzą a tu prosze walczą o własną ośke ! tak trzymać ! jeżeli uda wam się osiągnąć to o co walczycie jesteście kozaki !!!

Kiedy zobaczylam kto dostal sie do rady nie sadzilam ze bedzie to tak prezna grupa ktora na prawde walczy o to czego potrzebuja mieszkancy. Brawo Kinal i brawo pani Kasiu. Na prawde jestem pod ogromnym wrazeniem tego jak walczycie o to czego faktycznie potrzebuja ludzie na tym osiedlu. Na prawde szwcunek za to jak dzialacie. Trzymam kciuki.

Mógłby występować w remaku filmu Parada Oszustów

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->