Rejestracja i logowanie

Sprawca strzelaniny usiłował zabić dwie osoby. Dzisiaj usłyszy zarzuty

Wydarzenia 08-11-2017 Autor: jw
5
Sprawca strzelaniny usiłował zabić dwie osoby. Dzisiaj usłyszy zarzuty

Prokuratura chce postawić zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa.

W poniedziałek, 6 listopada, około godz. 16.30 doszło do strzelaniny w rejonie ulic Batalionu Parasol i Batalionu Zośka w Płocku. Jak się okazało w toku śledztwa, 24-letni mężczyzna usiłował strzelić do dwóch osób. W wyniku zdarzenia został poszkodowany 63-letni mężczyzna, który został postrzelony w nogę, tuż pod kolanem. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez policję i osadzony w areszcie. Prokuratur chce postawić mu zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób - jego zamierzenie bowiem było jednoznaczne.

Z dniem 7 listopada zostało wszczęte śledztwo przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Płocku - poinformowała rzecznik PO Iwona Śmigielska-Kowalska. - Prokurator dzisiaj postawi zatrzymanemu 24-latkowi zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch osób. Mężczyzna oddał trzy strzały do dwóch mężczyzn, w wyniku których jeden z nich został ranny w nogę tuż pod kolanem. Obrażenia nie zagrażają jego życiu, niemniej jednak zatrzymany chciał pozbawić życia 2 osoby. Wiemy, że użył broni palnej, ale nie wiemy jeszcze, jaki to był rodzaj.

Grozi mu wysoki wyrok.

- Za taki czyn grozi mu od 8 lat do dożywocia. Oczywiście prokuratura będzie brała pod uwagę, że nikt w zdarzeniu nie odniósł bardzo poważnych obrażeń, jak również to, że usiłowanie zabójstwa jest w rozumieniu prawa tak samo szkodliwe i niebezpieczne jak jego dokonanie - podkreśliła rzecznik.

W środę, 8 listopada, zostaną przeprowadzone czynności przedstawienia zarzutu, zatrzymany może złożyć wyjaśnienia, przyznać się do zarzucanych mu czynów, ale też może odmówić zeznań. Prokuratura będzie wnosić wniosek o areszt, najprawdopodobniej wstępnie na 3 miesiące.

W zatrzymaniu płocczanina brali udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Został aresztowany w jednym z płockich mieszkań.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

2 naboje to slepaki a trafił kapiszonem

Tak na marginesie to niezły strzelec z niego skoro chciał zabić 2 osoby 3 pociskami, a wyszło tak że trafił tylko jedną osobę, jednym pociskiem i to jeszcze w nogę, na dodatek poniżej kolana czyli dosyć łatwo to wyleczyć emoji

kara dla sprawcy taka, ze szkoda słów od 8 lat do dożywocia? toc to kpina . posiedzi pare latek, odpocznie wydobrzeje, nie dadzą mu zdechnać w wiezieniu. i wyjdzie wyluzowany. "Wiemy, że użył broni palnej, ale nie wiemy jeszcze, jaki to był rodzaj" - maja gościa i do tej pory nie mogą się dowiedzieć?? co jest urwa grane?? lalusie w policji czy co?

https://m.youtube.com/watch?v=4b1jsSXgSA4 " Mógł zabic a trafil tylko w kolano"

wydaje mi się, że nie "usiłował strzelić" a strzelił w kierunku osób. Sprawca "usiłował zabić" a jedynie zranił pokrzywdzonego.

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->