Wyprawa do Kielc z trenerem września

Wydarzenia 13-10-2017 Autor: ToP Foto: Archiwum Wisły Płock
0
Wyprawa do Kielc z trenerem września

Po przerwie na potrzeby reprezentacji Lotto Ekstraklasa wznawia swe rozgrywki. Wisła wyjeżdża do Kielc i zamierza podtrzymać swoją świetną passę z września.

Prowadzona przez trenera Jerzego Brzęczka Wisła we wrześniu 2017 roku zremisowała 2:2 z Zagłębiem Lubin, pokonała Pogoń Szczecin i Cracovię po 3:1 (Pogoń w Płocku, a Cracovię na wyjeździe). Niebiesko-biało-niebiescy zdobyli osiem bramek w tych trzech meczach, mając w tym czasie najskuteczniejszą ofensywę.
Po siedem punktów w trzech wrześniowych meczach zebrały też Śląsk Wrocław (trener Jan Urban), Górnik Zabrze (Marcin Brosz) i Arka Gdynia (Leszek Ojrzyński). Na przełomie września i października rozgrywana była jedenasta kolejka meczów. Wisła i Górnik i tym razem zgarnęły komplet punktów, dzięki czemu zespoły prowadzone przez Jerzego Brzęczka i Marcina Brosza mogą pochwalić się najwyższą zdobyczą punktową w okresie między dwiema reprezentacyjnymi przerwami. Dzięki temu w głosowaniu szkoleniowców Lotto Ekstraklasy trener Jerzy Brzęczek wybrany został trenerem września.
Podbudowany wyróżnieniem szkoleniowiec w piątek 13 października o 18.00 poprowadzi swój zespół do walki z Koroną Kielce. Do tej pory ob zespoły spotykały się dwanaście razy, a bilans ich pojedynków jest remisowy – każda z ekip na swoim koncie ma po sześć wygranych. W bramkach lepsza jest jednak Korona, która zdobyła osiemnaście goli, a straciła czternaście.
Po jedenastu kolejkach sezonu 2017/2018 Wisła jest w tabeli Lotto Ekstraklasy na siódmym miejscu, mając na swoim koncie 17 punktów za pięć wygranych, dwa remisy i cztery porażki. Po siedemnaście punktów mają też Śląsk Wrocław i Wisła Kraków, wyprzedzające niebiesko-biało-niebieskich lepszym bilansem bramkowym. Korona zajmuje dziewiątą pozycję, mając piętnaście oczek (cztery wygrane, trzy remisy, cztery porażki).