Rejestracja i logowanie

1 Listopada nie przejedziesz tędy na cmentarz komunalny

Wydarzenia 06-10-2017 Autor: jw
0
1 Listopada nie przejedziesz tędy na cmentarz komunalny

Tego dnia dojazd samochodem do cmentarza komunalnego będzie utrudniony ze względu na zamknięcie odcinka drogi łączącego się m.in. z ul. Targową.

- 1 Listopada od godziny 5 rano do godziny 22 zamykamy ul. Bielską na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Sierpecką. Powodem jest bezpieczeństwo. Ten odcinek to jeden wielki plac budowy związany z budową II etapu obwodnicy - poinformował Hubert Woźniak z Wydziału Współpracy z Mediami UMP. - Ostateczna decyzja o godzinie zamknięcia przejazdu będzie przekazana przez policję z wydziału drogowego.

Objazd będzie kierowany przez ul. Chopina do Otolińskiej, następnie drogą 567 do Nowego Boryszewa, drogą 60, by ewentualnie od strony Bielska dojechać do cmentarza komunalnego. 

- Apelujemy jednak, żeby jednak nie wybierać się tam samochodem, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale i dlatego, że będzie problem z parkingami - wyjaśnił Hubert Woźniak. - Dostępny pozostanie tylko jeden, ten, który znajduje się pomiędzy pętlą, a stacją benzynową, pozostałe dwa parkingi zostaną wyłączone. Zachęcamy w związku z tym, żeby pozostawić samochody i udać się autobusami komunikacji miejskiej. Uruchamiamy 6 linii autobusowych nr 71-76, które będą jechały na cmentarz - dodał. - Poza tym będą dostępne jeszcze dwa autobusy linii 4, 24. Będzie też można skorzystać z wahadła, które co 15 minut  kursować będzie na zamkniętym odcinku od Budmatu do bramy cmentarza. Linie te zostaną uruchomione już w weekend przed Wszystkim Świętymi, będą jeździły we wtorek poprzedzający 1 listopada i w czwartek, 2 listopada. 1 listopada wszystkie linie będą bezpłatne. Poza tym zostanie udostępniony darmowy parking giełdy samochodowej Rynex (Bielska 56-65). Ponadto nie będzie obowiązywała płatna strefa parkowania w centrum miasta - zakończył.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->